Skocz do zawartości

CO2


nazoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj podmieniałem rybą wodę i do standardowego poziomu wody trochę mi jej brakło :) więc dolałem gazowanej wody ok 0,5 litra. wiedząc że co2 wspomaga wzrost roślin wydało mi się odpowiednią ilością gdyż nie stosuję nawożenia CO2. Po olaniu tej ilości wody gazowanej zauważyłem że rybki zaczęły pływać przy powierzchni tafli wody, jak by pobierały tlen z powietrza, a neonki prawie pływały w poziomie i miały kłopoty z utrzymaniem równowagi, kirysy zaś co chwilę dopływały do tafli wody (oddychają przez jelito) więc to normalne, ale robiły to bardzo często. wystraszyłem się i natychmiast odlałem z akwa pięć litrów wody i dolałem zwykłej z uzdatniaczem i po jakimś czasie zaczęły się normalnie zachowywać. dziś zachowują się normalnie, ale zauważyłem że neonek jeden, z jednej strony ma zaczerwienioną okolicę skrzela. Pytanie, czemu rybki tak zaczeły się zachowywać i czy im się nie stanie/nie stało??? Doradzie coś???

 

Umieściłem ten temat w dziale inne tematy, gdyż nie wiedziałem gzie tan temat umieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda gazowana? Rozumiem że mineralna?

Pod żadnym pozorem nie można wlewać takiej wody do akwarium, zawiera wiele związków bardzo trujących dla ryb...

 

Do podmienianej wody nie wlewaj żadnych uzdatniaczy, woda do podmian musi być odstana minimum 24h w otwartych pojemnikach.

 

Jakie to akwarium? Jaka pełna obsada? Jaki filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak woda mineralna gazowana. Ale woda do podmiany jest z karanu z sieci wodociągowej zawiera związki chloru i inne żeby była zdatna do picia, więc dla ryb jest szkodliwa. to chyba daje się uzdatniacz do takiej wody z kranu!! a gazowana była bez uzdatniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak woda mineralna gazowana. Ale woda do podmiany jest z karanu z sieci wodociągowej zawiera związki chloru i inne żeby była zdatna do picia, więc dla ryb jest szkodliwa. to chyba daje się uzdatniacz do takiej wody z kranu!! a gazowana była bez uzdatniacza.

Woda mineralna jest bardzo trująca dla organizmów wodnych.

Uzdatniacz to czysta chemia i zamienia tylko chlor w chlorki.

Żeby pozbyć się chloru wystarczy przed podmianką zostawić wodę na ok 24h w jakimś otwartym pojemniku, wtedy cały chlor wyparuje, woda będzie bezpieczna dla ryb i uzdatniacz wtedy jest zbędny - tak robi zdecydowana większość osób.

To lepsze i bezpieczniejsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda gazowana? Rozumiem że mineralna?

Pod żadnym pozorem nie można wlewać takiej wody do akwarium, zawiera wiele związków bardzo trujących dla ryb...

 

Do podmienianej wody nie wlewaj żadnych uzdatniaczy, woda do podmian musi być odstana minimum 24h w otwartych pojemnikach.

 

Jakie to akwarium? Jaka pełna obsada? Jaki filtr?

 

A co to za związki w tej wodzie tak trujące dla ryb ?? Zależy jaka mineralna. Jak wleje wodę "zuber" to pewnie tak, ale zwykła dobra woda mineralna co najwyżej podniesie twardość wody. Poza tym ekonomicznie nie jest to nie opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym usłyszeć odpowiedź do zadanego pytania:) czy zachowanie rybek było normalne i czy im nie grozi? a tak wogóle to po co są dostępne w sklepach uzdatniacze?

Uzdatniacze, bioaktywatory, i "żywe kultury bakterii" są po to by zarabiać na nieświadomych osobach ;)

Jeśli to przez tą wodę, to kilka większych podmianek [na odstany kranovit], usunie nadmiar szkodliwych związków z wody.

A co jak ktoś ma duże akwarium i nie ma tak wielkich pojemników żeby przetrzymywać w nich wodę?

To niech kupi wiadra ;)

Do kilkuset litrów można sobie poradzić bez wanny lub specjalnych systemów doprowadzających wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z poprzednikiem kup wiadra, wiadro zależy ile masz litrów to akwarium i odmulacz lepiej ci będzie przelewać wodę, albo tańszym kosztem z 1.5 metra rurki elastycznej i na sposób odsysania paliwa z baku:) tylko musisz pamiętać o różnicy poziomów pojemnika i akwarium jak przy odmulaczu czy rurce :)

 

 

 

A tak w ogóle do stosowania środków uzdatniających, obniżających ph czy inne wartości wody słyszałem że wiele osób poważnie zajmujących się akwarystyką stosuje dane środki i sobie je chwali. nie stosują metody na 24h odstałej kranówki bez niczego z wymienionych środków.

 

 

więc tu są podzielone opinie czy stosować czy nie

 

Więc teraz nie wiem jak postępować z podmianą wody.

 

?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...