Skocz do zawartości

Padły dwie ramirezki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem dość swizym maniakem akwarystyki i ciagle się uczę, wiem prosze o wyrozumiałość..:D

 

Sprawa przedstawia sie tak jakieś 2 tygodnie temu moja Ramirezka(samica) niestety padła, przez okres jakis 2 dni strasznie szybko oddychała i glownie trzymala sie przy dnie przy czym byla bardzo osowiała, no i po tych 2 dniach niestety nie wytrzymala, zauwazylem tez ze zmienily sie jej oczy byly doś wylupiaste... no i teraz pan ramirez ktory niestety dzis w nocy mi padl jedyne co u niego zaobserwowałem to to, że wieczorem mial ciezki oddech, dodam tez ze jakies 3 dni wczesniej kupilem nowa samiczke ktora byla kotna i zlozyla ikre razem z samiczkapilnowali namietnie ikry no ale neistety sie nie udalo, czy tarlo moglo spowodować jedo smierc?? aaa i po śmierci ramirezki (samca) w akwarium zaczeły pływać jakieś dziwne farfocle wydladalo to jakby skóra, a reszta ryb to strasznie za tym latala i zjadala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej informacji o akwarium na podstawie tego tematu...

viewtopic.php?f=6&t=14640

Czyli mam rozumieć, że miałeś dwie samiczki, jedna zdechła (i samiec) i jedna została, tak? Czy piszesz o jednej i tej samej samiczce? A co z resztą ryb?

Te farfocle to może być... wszystko ;) Wyłowiłeś martwe ryby, czy zostały w akwarium? Z tej ikry coś się wylęgło? Kiedy ostatnie porządki były robione i kiedy czyszczony filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem parke czyli samiec i samiczka, jedyne co ostatnio robilem to zmiana filtra na kubelkowy, nie ukrywam iż musiałem dolać zwyklej kranówki bo filtr sporo zabrął wody... reszta obsady jest calkowicie normalna i nie wygladaja jakoś podejzanie... ryba padla najprawdopodobniej w nocy bo okolo godziny 22 jeszcze zyla a o 9 rano juz denat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...