Jump to content

Czy mętna woda może byc spowodowana dużym ruchem wody ??

Duchu
 Share

Recommended Posts

Witam.

Posiadam 20 litrowe akwarium,używam dwóch filtrów jedne na 200 litrów drugi na 110 l.

Ten filtr na 110 litrów ma deszczownię,umieściłem ja pod wodą skierowana na szybę pod kontem,aby był ruch wody na powierzchni.Drugi filtr to filtr zewnętrzny kaskadowy który też daje ruch wody na powierzchni.Akwarium nie napowietrzam,ruch dowy wystarcza,posiadam test wody JBL PH 7,6 wskazuje. Zarybienie nie przekracza 1 cm ciała ryby na 1 litr wody,akwarium 200 litrów długość wszystkich rybek 188 cm.

I tu jest moje pytanie,czy duży ruch wody może powodować mętnienie wody ??

Na pewno nie od żwiru i kamieni,ani od muszli.

Muszli nie posiadam.

żwirek i kamienie były płukane 3 razy a raz wyparzone,były płukane do tego czasu aż leciała z nich czysta woda.

Dodam ze jak filtr nie chodzi 4 godzinki to mętna woda troszkę się klaruje lecz dalej jest mętna,ale jak filtr chodzi to jeszcze pływają drobinki jakieś w wodzie.

W filtrach mam gąbkę+zeolit+włóknina filtrująca.

Dodam ze jak filtr nie chodzi 4 godzinki to mętna woda troszkę się klaruje lecz dalej jest mętna,ale jak filtr chodzi to jeszcze pływają drobinki jakieś w wodzie.

Czy to znaczy, że filtr nie jest włączony cały czas? Zdarza ci sie go wyłączać na kilka godzin?

Jeśli tak, to masz zaburzoną stabilność biologiczną w akwarium (brak filtracji przez kilka godzin = deficyt tlenu = wyginięcie pożytecznej flory bakteryjnej) i przyczną zmętnienia wody może być zmasowana inwazja pierwotniaków.

Możesz to zrobić podmianami, ale nie za dużo na raz, w odstępach kilkudniowych. Nie wyłączaj filtra na tak długo. Piszesz, że masz dwa filtry - mam nadzieje, ze nie czyścisz obu na raz? Powinno się raz jeden, raz drugi, no i oczywiście w wodzie z akwarium, nie w kranówie. Jeśli masz wybitą florę bakteryjną, to praktycznie zbiornik musi ci na nowo dojrzeć. Sprawdź poziom NO2 i NO3.

Używam dwóch filtrów gdyż jeden nastawiam na połowę mocy,aby woda dokładnie się filtrowała.

Obsada : Parka Bojownika( wiem ze powinno się trzymać 2 samiczki ale tą zaakceptował),parka prętnika karłowatego,parka pielegnica ramireza,2 zabki afrykańskie, 2 glonojady jeden długopłetwy,10 neonek innesa , 2 bystrzyki krwiste,2 załobniczki czarne.2 kiryski piżmowe i jeden piskorek czarny.

Wiem ze nie które rybki powinienem trzymać w stadzie,ale szkoda mi ich oddawac przeżyły brak prądu przez 4 dni w styczniu i mam do nich sentyment.