Skocz do zawartości

Skalar


karol987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W jakim baniaku minimum mogą być hodowane skalary? Chodzi mi o stadko 6-7 skalarków. I jakie jeszcze ryby do nich polecacie?? Mogą być razem z paletkami? I jak je trzymać aby się rozmnażały ( w haremie czy parach?), oraz o takie ryby do nich żeby nie zjadały narybku. Pozdrawiam, i mam nadzieje że otrzymam dobre rady :lol: . Z góry dziękuje!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W jakim baniaku minimum mogą być hodowane skalary? Chodzi mi o stadko 6-7 skalarków. I jakie jeszcze ryby do nich polecacie?? Mogą być razem z paletkami? I jak je trzymać aby się rozmnażały ( w haremie czy parach?), oraz o takie ryby do nich żeby nie zjadały narybku. Pozdrawiam, i mam nadzieje że otrzymam dobre rady :lol: . Z góry dziękuje!! :mrgreen:

Dla dobranej parki skalarów jakieś 160-180l przy czym wysokie przynajmniej na 50cm.

Skoro zadajesz podstawowe pytania, z paletkami nie dasz sobie rady ;)

Skalary + Dyskowce to nie nie najlepsze połączenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Mi się nie podobają krewecie :P. Więc myślę nad akwarium koło 200 - 250l. Skalary będą w nim na pewno, i mam zamiar je rozmnożyć. Chcę takie rybki, żeby nie zjadały mi narybku, ale również żeby skalary ich nie zjadały. Więc jakie by pasowały? Mi podobają się:

- pielęgnica kakadu (harem ?),

- kiryski (stadko).

- podoba mi się również księżniczka z Burundi, ale nie ma gdzie ich kupić w okolicach... Chciałbym abyście mi doradzili jakieś ryby. Chcę jakieś ryby na środek akwarium. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

W baniaku jaki planujesz możesz da na początek kilka sztuk,po jakimś czasie dobierze sie para to ją zostaw a resztę eksmituj.Miałem jakiś czas dwie pary skalarów w 260l to bez przerwy sie przeganiały.Osobiście nie wiedze problemu kjesli chodzi o neony i kiryski,żyją sobie razem i nie wchodza sobie w drogę.Zakupiłem pielęgniczkę ramireza(planuję dokupi ze 2-3 samice).Puki co to też sobie żyje bezstresowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...