Jump to content

[Neonki innesa] Rozmnażanie


Recommended Posts

Witam,

Proszę o info na temat rozmnażania neonków innesa ...

1 Jak je rozmnożyć?

2 Co dalej z ikrą?

3 Gdzie ją składają?

 

I kilka innych pytań

112L :

1 Ile może ich być w w/w akwarium?

2 Co może być w nim poza nimi samymi?

 

I jeszcze kilka pytań odnośnie czarnych wód :

1 Może są inne ryby z tych wód które łatwiej rozmnożyć? (Jak są to jakie (przykłady i ilość))

 

Proszę o szczere wypowiedzi tych którzy je mają ...

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Skoro zadajesz podstawowe pytania to moim zdaniem powinieneś odpuścić sobie rozmnażanie neonek, wiele doświadczonych osób próbuje i im się nie udaje. Cały cykl jest opisany, wystarczy poszukać.

 

W 112l myślę że koło 30-35 [innesa], jeśli będą jedynymi rybkami w toni wodnej.

Do tego można dodać parkę zbrojników [rozmnaża się łatwiej od neonów] lub stadko otosków.

Planujesz BW?

Link to comment
Share on other sites

Jest to bardzo trudne, ale skoro już chcesz wiedzięć to masz ;) :

- cytat z http://www.superakwarium.pl/neon-innesa-id419.html

Profesjonaliści bez problemu rozmnażają te ryby, natomiast trudniej jest je rozmnożyć w warunkach domowych. Potrzebuje bardzo miękkiej i kwaśnej wody z dodatkiem garbnika. Na czas tarła akwarium zaciemniamy. Jest gatunkiem rozrzucającym i zjadającym ikrę. Młode wylegają się po około 24 godzinach. Narybek karmimy pokarmem w płynie lub w formie pyłu.

- cytat z http://www.akwarium.vegie.pl/neon.html

Rybka, którą wszyscy chcą rozmnażać. Nie jest to specjalnie trudne, ale też niezbyt łatwe. Wymaga, przede wszystkim, laboratoryjnej wręcz czystości, oraz doskonale przygotowanej wody. Doprowadzić do tarła to żaden problem, ale sprawić żeby rybki przeżyły pierwsze 2-3 tygodnie - o, to już wyzwanie.Malutki zbiorniczek, nawet poniżej 10 litrów, poziom wody też poniżej 10 cm, ruszt ikrowy, drobnopierzasta roślinka. wpuszczamy parkę która już się sobą interesowała. Rybki muszą być młode. Woda kryształ, ph 6-6.5 (nie mniej), bardzo, ale to bardzo miękka, 23 stopnie, najlepiej kilka dni pod rząd filtrowana. 2 krople akryflawiny na 10 litrów. Zbiornik bardzo dokładnie zaciemniamy. Rano składana jest ikra, w ciągu tygodnia młode zaczynają szukać pokarmu.Kotnik stopniowo odsłaniamy, gdy młode zaczynają aktywnie pływać w poszukiwaniu pokarmu. I tu pojawiają się problemy. Rybki są niezwykle wybredne. Pantofelki, drobniutki cyklop, odławiany pył, jak dorosną artemia - trzeba wszystkiego próbować. Często wszystkie zdychają, jeśli nie mają odpowiedniego pokarmu. I tak przez pierwsze kilka tygodni. Ilość ikry - 50 do 250 sztuk, ale raczej w okolicach 100.Można neonki rozmnażać grupowo. W tym celu bierzemy nieco większy zbiornik, ale też bez przesady - 25 litrów powinno wystarczyć. Rybki rozdzielamy według płci, karmimy solidnie żywym pokarmem. Samice dajemy do zbiornika dzień wcześniej, samce później - w stosunku 2 samce na 1 samicę.

- http://www.aqwarium.fora.pl/rozmnazanie ... ,1344.html

- cytat z http://pl.wikipedia.org/wiki/Neon_Innesa

Rozmnażanie: ryba jajorodna. Podczas tarła należy odseparować jedną parę. Akwarium tarliskowe, do którego zostanie przeniesiona powinno być zaciemnione z miękką wodą (w celu jej zmiękczenia można użyć torfu). Po tarle należy odłowić parę i pozostawić akwarium zaciemnione. Narybek można karmić pokarmem w płynie lub w postaci pyłu.

- http://www.akwaswiat.net/rozmnazanie-ne ... 923-4.html

No może ci się uda powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...