Skocz do zawartości

[10l] krewetkarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc... zrezygnowałem z simoni simoni, bo nie wiem czy potrafię utrzymać im takie warunki :kwiaty: .

 

Szkło: 30x14x25 (długość, szerokość, wysokość), grubość szkła 4mm

Filtracja: Aquael fan micro plus 3-50l z napowietrzaniem

Ogrzewanie: Grzałka Weipro 10-25l

Pokrywa: Brak, ale będzie szklana obramowana

Oświetlenie: Brak, ale będzie ok. 5W

Rośliny: mech jawajski, będzie gałęzatka i parę innych mchów

Podłoże: Jakież specjalne podłoże dla roślin (nawożone), brązowe, po 5 zł za kilogram;p

Nawożenie: Tetra Plant Planta-Start

Ozdoby: 11 kamieni i korzeń lub gałąź preparowana 2 miesiące

Parametry: Za tydzień zakupię parametry na PH, innych nie znam ale i tak mam dobre (a o tym powiem za chwilę), temp. 21, gdy przyjdą krewetki będzie 25 stopni.

 

Akwarium dojrzewa 1,5 miesiąca, stąd ta pewność co do parametrów;)

 

A to obsada

 

5-6 Red Cherry

Lub W. Pearl, ale red cherry to 98% pewności.

 

Macie jakieś sugestie co do tego? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee... czemu? Widziałem już wiele takich cube, o pojemności 7-18l, a komentatorzy się zachwycali. A zestaw Shrimp Set? 10l, 20l, 30l. Poza tym, męczyłem się strasznie szukając filtry, grzałki itd. a korzeń sam znalazłem :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady to tylko mogę powiedzieć że jest tragiczna. To akwarium nadaje się wyłącznie na kotnik. Krewecie się będą męczyć w takim słoiku.

Taki zbiornik może być.W sklepach zoologiczny mają (tylko na wystawę)baniaki 10-18l z krewetkami i microrasborami galaxy :)
Nie mogą w 10 L akwarium żyć krewetki !! Nie pisz bzdur...:roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obsady to tylko mogę powiedzieć że jest tragiczna. To akwarium nadaje się wyłącznie na kotnik. Krewecie się będą męczyć w takim słoiku.

Taki zbiornik może być.W sklepach zoologiczny mają (tylko na wystawę)baniaki 10-18l z krewetkami i microrasborami galaxy :)
Nie mogą w 10 L akwarium żyć krewetki !! Nie pisz bzdur...:roll:

Litości!!! :cry: A są może jakieś inne oprócz tych simoni simoni? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj , przesadzacie , nie raz było pisane że nawet baniak 5L nada sie na jakąs tam ilość krewet :zamieszany:

jak masz wydajną filtracje , to do 10L spokojnie możesz wsadzić z 3-4 szt krewetek karłowatych , np albo RC , albo WP , albo Yellow ... jest jeszzcze wiele gatunków , ale te są najwytrzymalsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj , przesadzacie , nie raz było pisane że nawet baniak 5L nada sie na jakąs tam ilość krewet :zamieszany:

jak masz wydajną filtracje , to do 10L spokojnie możesz wsadzić z 3-4 szt krewetek karłowatych , np albo RC , albo WP , albo Yellow ... jest jeszzcze wiele gatunków , ale te są najwytrzymalsze :P

Mój wybawco!!! :):):)

Ale tylko 3-4? I tak biorę red cherry, za parę lat przerzucę się na inne itd. Więc mogę mieć 5 red cherry? 1 więcej chyba nie robi różnicy, a i radości wiele :mrgreen: Filtr robi wiry jak w strumyku, myślę nad kostką napowietrzającą - gdzieś schowaną za kamieniem lub zakopana w podłożu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zbiornik może być.W sklepach zoologiczny mają (tylko na wystawę)baniaki 10-18l z krewetkami i microrasborami galaxy :)

W sklepie mają też bojowniki w kubeczkach.

Krewetki też mają swoje wymagania o których nie powinno się zapominać.. ;)

Te bojowniki są tylko przez parę dni, bo zbyt na nie jest taki, że muszą dowozić codziennie;p Zbyt duży bo wszyscy dawają je do kul, a takich jest 9/10 akwarystów.

Edit: dzisiaj jadę po testy na ph;) po wyprawce dam wyniki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wszystkie fotki, które niedawno zrobiłem (10 min temu) :D .

Dzisiaj miałem kupić test sery, kupiłem, ale złożyłem reklamację bo nie było skali kolorystycznej i instrukcji obsługi. Testy kropelkowe. Kupię w piątek :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

widziałem już różne akwaria i różne pomysły tego świata sam nawet miałem kiedyś takie nie wypalony pomysł.... Dobrze by było jak byś się troszkę bardziej postarał jakiś trawniczek albo rozcięta gałeziatka meszek bardziej uregulowany i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiłem krewetki... ale była promocja, więc zamiast 4 dostałem 6;p No ale dobra, tylko 3 z nich są wybarwione... Dziękuję wszystkim za pomoc. Krewetki i akwarium zobaczycie w dziale ,,galeria''. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...