Skocz do zawartości

Bimbrownia - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Otóż nigdy nie miałem problemu z działaniem bimbrowni. Pewnego dnia przestała chodzić, najbardziej prawdopodobne rozszczelnienie.

 

Ale właśnie porobiłem kilka bimbrowni i każda ma wywiercony mniejszy otwór w zakrętkach niż średnica wężyka i do tego uszczelniona jest klejem super glue.

 

Wymieniałem wężyki, zaworki przeciw zwrotne i nadal nie chce chodzić bimbrownia, czemu?

 

Może coś nie tak z zacierem? 10g drożdży, 2 szklanki cukru i 1 litr wody... prędzej na tym zacierze bimber szalał.

 

Dodam jeszcze, że jak jedną bimbrownie uruchomiłem to działała 3 godziny i nagle przestało co2 lecieć. Zupełnie nie wiem co to może być.

 

Dyfuzor: kostka lipowa, drabinka co2.

 

Temperatura bimbrowni to 30*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozwiązujemy twój problem,---otóż nie uszczelnia się to tym klejem co piszesz,gdyż on z czasem rozpuszcza się w wodzie.U mnie bimbrownia działa bez zarzutów tyle ,że ja uszczelniłem swoją plastikiem.Kupiłem w brico marche taki pistolecik ,do którego się wkłada takie plastikowe naboje.Ten pistolecik podłącza się do prądu,te wkłady plastikowe nagrzewają się do około 200 stopni w tym pistoleciku i takim ciekłym plastikiem uszczelniamy bimbrownię.

Myślę,że zrozumiało się to co napisałem. ;)

Co do składu zacieru,to ja daję tak:

3/4 kostki drożdży

1L wody

0,5 kg. cukru

1 paczka sody oczyszczonej dla spowolnienia reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to miałem nie dawno

być może rurka w zakrętce się zacisnęła jesli piszesz że otwór mniejszy niz średnica wężyka

druga sprawa to szczelność

u mnie okazało się że był nieszczelny więc obłożyłem korki(mam korkizamiast zakrętek) plasteliną i wszystko już działało ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

:szukaj:

 

search.php?keywords=bimbrownia&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

search.php?keywords=problem+z+bimbrowni%C4%85+&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

 

69 stron o bimbrowni :roll:

Znalezienie wyszukiwarki 1 sek.

Czas wpisania fraz "bimbrownia" i "problem z bimbrownią" w wyszukiwarkę 6 sek.

Wyniki po 1 sek.

W sumie zajęło mi to 5 sekund :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...