Skocz do zawartości

Brązowe, twarde, rozgałęzione glony


ekspres
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim problemem są długie, porozgałęziane niczym drzewko, brunatne glony. Na liściach roślin rosną pojedyńczymi, rozgałęzionymi nitkami. Na korzeniu, mchu i drobnych roślinkach tworzą bardziej zbite kupki - pędzelki. Występują tylko w środkowej części akwarium. Po lewej i prawej stronie ich nie ma.

Podejrzewam, że może to prąd wody z deszczowni im sprzyja (jest w centralnej części baniaka). Przepływ wody już ograniczyłem, ale za dużo nie mogę bo mi się filtr zamęczy...

Jak z tym walczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

112L

Fluval 403 - filtracja przez gąbkę, włókninę, torf, ceramikę.

Temperatura 26*

Oświetlenie 2x28W T5 (sylvania grolux i aquastar) 10h/dobę

Roślin sporo (bo jak inaczej to określić... ;))

21 neonów, 2 prętniki, 8 otosków, i ze 30 krewetek...

Ph 7, KH 7, GH 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie zoologicznym musisz kupić specjalny preparat na glony , zapytaj się o jakiś i powiedz jakie masz glony w akwa

Nie leję chemii do baniaka. A preparaty na glony (w oparciu o moje i wielu innych osób doświadczenia) nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie zoologicznym musisz kupić specjalny preparat na glony , zapytaj się o jakiś i powiedz jakie masz glony w akwa

Kropeczko, myślę, że naprawdę powinnaś dać sobie na wstrzymanie z takimi radami (i z wieloma innymi też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anija - dokładnie coś takiego. Napisałem twarde i sztywne - bo na takiw wizualnie wyglądają (bez zdjęć musiałem jakoś pobudzić wyobraźnię ;) )

 

Mam bimbrownie, ale nie wiem ile CO2 jest w wodzie bo nie mierzę. Ale nie jestem zadowolony z bimbrowni - jakoś słabo idzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anija - dokładnie coś takiego. Napisałem twarde i sztywne - bo na takiw wizualnie wyglądają (bez zdjęć musiałem jakoś pobudzić wyobraźnię ;) )

 

Mam bimbrownie, ale nie wiem ile CO2 jest w wodzie bo nie mierzę. Ale nie jestem zadowolony z bimbrowni - jakoś słabo idzie....

To prawdopodobne, że bimbrownia słabo gaz podaje, albo są jakieś nieszczelności. To co masz w akwarium jest spowodowane brakiem CO2.

 

Do kropeczka: Tabletki to niemądre rozwiązanie. Trzeba walczyć z przyczyną, a nie likwidować skutki. To swego rodzaju droga na skróty, która w dłuższej mierze do niczego dobrego nie prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są krasnorosty nie masz przypadkiem w tym miejscu wylotu filtra jaki masz poziom no3 to jest podstawa

Tak, już doszedłem do tego, że to krasnorosty z rodzaju compsopogon. W pierwszym poście napisałem, że mam deszczownię po środku baniaka i tam jest glonów najwięcej. Nie mierzę NO3.

 

Teraz walka. Wczoraj mechanicznie usunąłem zarażone fragmenty roślin. Mech i drobniejsze rośliny wymoczyłem w roztworze kwasku cytrynowego. Przebudowałem bimbrownie by miała wiekszą wydajność. Oświetlenia i nawożenia nie zmieniam, bo wyczytałem, że na compsopogon nie mato za dużego wpływu.

 

Macie jeszcze jakieś sugestie jak się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi chodzi jeśli kolega ma podane dobre wartości ph kh to wedlug tabeli wychodzi 21ppm co2 więc jest optymalne

I myślisz, że z tego pH i kh zawsze utrzymuje się 21ppm CO2 w akwarium?

napewno nie ale trzeba przyjąć jakieś założenia uważam że te glony nie są od zbyt niskiego co2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi chodzi jeśli kolega ma podane dobre wartości ph kh to wedlug tabeli wychodzi 21ppm co2 więc jest optymalne

I myślisz, że z tego pH i kh zawsze utrzymuje się 21ppm CO2 w akwarium?

napewno nie ale trzeba przyjąć jakieś założenia uważam że te glony nie są od zbyt niskiego co2

Mimo wszystko zwiększyłem dozowanie CO2. Zrobiłem podmianę. Jak zmierzę parametry to podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to mi chodzi jeśli kolega ma podane dobre wartości ph kh to wedlug tabeli wychodzi 21ppm co2 więc jest optymalne

I myślisz, że z tego pH i kh zawsze utrzymuje się 21ppm CO2 w akwarium?

napewno nie ale trzeba przyjąć jakieś założenia uważam że te glony nie są od zbyt niskiego co2

A ja jestem pewien, że powodem jest niskie co2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...