Skocz do zawartości

[54] ogólne


knaitsabes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to moje pierwsze akwarium.

Chodzi dopiero 2 tygodnie i dzisiaj zostało zasiedlone.

W planach jest powiększenie fauny o: neon Inesa 8szt., otoski 4szt., oraz zmiana filtra na filtr kaskadowy AQUAEL FZN-2.

Zbiornik 60x30x30

Oświetlenie:

1x15W Philips Aquarelle

Ogrzewanie:

grzałka Hailea 50W

Filtracja:

Hailea BT400

Flora

Według opisu sprzedawcy

- rotala rotundifoilia

- rotala green

- rogatek sztywny

- ludwigia

- heteranthera

- microsorum

- pelia

- christmas moss

- tajwan moss

- fissidens fontanus

Fauna:

- rozbora klinowa 6szt.

- krewetka Amano 4szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium b. ładne :)

ta roślinka na środku akwarium podobna do bacopy :arrow: daj ją tak jakby w "stadzie" xD lub potnij ją na części jeśli nie masz innych. No nie dawaj neonków daj jeszcze razborek akwarium bd miało swój klimat z jednym gatunkiem ryb :D

Oświetlenie za małe, przy rotalach i ludwigii powinieneś mieć przynajmniej 0,5w / L + CO2. Wtedy ten wzrost roślin byłby szybszy i jakościowo roślinki są ładniejsze .

Żwirek jakiś taki lewy. Może daj jednolity jeśli masz czas i chęci. Tło idealne. Ogólnie b. ładne akwarium. Trzeba jeszcze troszkę poczekać na wzrost roślin a tak to gites xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Z tymi neonkami to faktycznie się zastanowię i może jednak wpuszczę więcej rozborek. Co do bacopy to na razie nie będę jej ruszał bo mam tylko jedną sztukę, a widzę że wypuszcza cztery nowe odnogi z tej łodygi więc może będzie ładnie. Problem mam tylko z mchami i palią strasznie glonem zarastają (Amano nie dają sobie rady).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium świetne, żwirek też ok. :)

 

te "odnogi" bacopy to korzenie, a nie nowe roślinki! żeby było gęściej musisz poucinać łodyżkę na mniejsze kawałki (np. 3) i wsadzić obok tej co jest, i w miarę wzrostu roślinki dalej ścinać wierzchołek i dosadzać obok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatrzyłem się bacopie dokładnie i faktycznie wypuszcza małe korzenie ale rosną też tak jak pisałem cztery nowe pędy z małymi listkami, więc zostawiam ją w spokoju.

Tło jest strukturalne wewnątrz zbiornika ale nie wiem czy go nie dam za tylną szybę bo jednak zabiera trochę przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze widzę, ale wydaje mi się że microzorium posadzone jest w żwirze. Jeżeli tak jest to trzeba wyciągnąć i przywiązać do korzenia bo to jest epifit :)

Czy koniecznie trzeba je do korzenia wiązać? Przecież mają korzonki i nawet się ładnie przyjęły. Rozumiem że w naturze rosną na innych roślinach, ale samotnie tez ładnie wyglądają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Kilka zmian w obsadzie:

- Razbora klinowa 9szt.

- Brzanka mszysta 4szt.

- Neon Inesa 5szt.

- Otosek 2szt.

- Cierniooczek Myersa - (Piskorek Myersa) 2szt.

- Krewetka Amano 4szt.

- Krewetka Red Cherry - trudno policzyć (rozmnożyły się)

- ślimak Anentome Helena 2szt.

- małe ilości ślimaków (rozdętek i zatoczaków)

 

Dość duże zmiany roślinności, niestety wszystkich nazw nie znam.

 

Filtr zmieniony na kaskadowy.

 

post-4604-13685160380942_thumb.jpgpost-4604-1368516038145_thumb.jpgpost-4604-1368516038205_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...