Skocz do zawartości

Remont


kilanek11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy umieściłem temat w dobrym dziale a jeżeli nie to sorry. Mianowicie chcę zrobić remont pokoju i nie wiem co mam zrobić z akwarium 86l

oczywiście chcę aby akwarium dalej funkcjonowało (grubość szkoła 5mm). Co wy robiliście w takich chwilach z akwa ? bo nie wiem co mam zrobić :zamieszany: proszę o szybką pomoc. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co tu piszę to już ostateczność,

 

najlepiej gdyby się dało przenieść akwa zupełnie gdzie indziej.

 

jeśli nie masz gdzie tego wyeksmitować to poprostu szczelnie przykryj na czas robót.

ja bym opatuliła cały zbiornik folią paletową z każdej strony.

taka folia się dobrze klei do samej siebie i skutecznie zabezpieczy akwa.

możesz wyłączyć filtr i oświetklenie ale na krótko.

podzczas przerw w pracy należy dopuścić świerzego i czystego powietrza. pilnująć oczywiście aby samo akwa się nie przegrzało.

taka folia może przyparzyć troszkę ale jak sprzęt nie będzie pracował to i temperatura nie urośnie za dużo.

największe zagrożenie zatruciem ryb jest podczas:

zrywania starych warstw farby i podkładów,

skówania tynku a co jeszcze gorsze -płytek pcv z podłogi.

zwłaszcza w starym budownictwie gdzie jest dardzo dużo azbestu.

rozrabiania np zapraw klejowych czy fug czy płytek.

suche materiały są strasznie pylące i osadzają się niemal wszędzie.

wiercenie czy kucie powoduje straszne pylenie więc nie należy używać napowietrzacza by drobiny toksyn nie dostawały się do wody.

prykrycie szczelne ma za zadanie zabezpieczyć akwa od góry by pył ani kurz nie osadzał się na powierczni wody. zasada podobna jak podczas używania w mieszkaniu np. muchozolu.

napowietrzanie i filtracje włącza się dopiero po dokładnym przewietrzeniu pomieszczenia.

są też do zdobycia w dużych sklepach akwarystycznych spraje z mieszaniną powietrza, którą można aplikować co jakiś czas by nie ryzykować zanieczyczenia zabezpieczonego akwa w nieprzewietrzonych pomieszczeniach.

takie spraje stosują sprzedawcy pakując rybki, przewidując dłuższy czas transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

najłatwiej to zlej 80% wody i przenieś wszystko z szafką do innego pokoju uzupełniając wodę. Ostatecznie 86l to nie jakieś ciężary dla strongmanów ;) Jak zlejesz z 50l wody to zostanie ciężar ok 50-60kg. Dwie dorosłe osoby bez najmniejszego problemu przetransportują szafkę w inne pomieszczenie. Po remoncie analogicznie z powrotem :D

 

PS. Ja bym nie ryzykował uderzenia w baniak podczas remontu - a o to łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...