Skocz do zawartości

Fluwal 105 czy mini kani80


damian2000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze do 45L zaproponował bym kaskadę, moim zdaniem szkoda kasy na filtr zewnętrzny dla 45L.

A co do tych to fluval 105 do 480 l/h wydaje mi się to za dużo zbyt silny wyrzut wody jak na taki zbiornik, no a przymknięcie na zaworach na stałem to nie za dobry pomysł.... minikani 80 do 300l /h i tak będzie z zapasem i to bardzo dużym.

może jeśli chcesz kupić już taki filtr pomyśl nad większym zbiornikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ciąć, inne rady nie ma.

Btw. przy zewnętrznym też będziesz musiał ciąć co prawda mniej ale też.

No a co do tych kosztów i większego to może jednak lepiej trochę poczekać odłożyć, pochodzić po forach i posprawdzać czy ktoś nie chce sprzedać baniaka.

Naprawdę jak się poszuka to można kupić coś fajnego i tanio, no albo choćby na allegro,

przykładowo pokrywa do 112L kosztuje około 120 zł w sklepie 160 a jak poszperasz będziesz szukał tydzień dwa to może się trafi jak mi i pokrywę kupiłem za 80 zł do tego nawet odebrałem ją sam więc za przesyłkę też nie płaciłem.

Więc proponuje dobrze przemyśleć, czy warto filtr do tego czy może jednak warto przecierpieć " " i poszukać czegoś w korzystnych cenach ;).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itrarz max patrzec 300l do 400l /h

Raczej mniejszą bym proponował z przepływem do 300 L bo 400 może już za dużą siłę wody wypływającej już mieć i w akwarium będzie " młyn" .

 

i czy rzeczywiście można kaskade podzielic na pół gabka i np nezolit czy jakoś takoś lub ceramika

Zapewne tak dużo takich eksperymentów ludzie robią ale osobiście nie wiem bo nie używałem kaskady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy rzeczywiście można kaskade podzielic na pół gabka i np nezolit czy jakoś takoś lub ceramika

 

 

Oczywiście że można sam mam kaskadę aquaela FZN2 w 60 litrowym akwarium i na samym dole mam ceramikę potem gąbkę i na końcu włókninę i jest git żaden syfek nie ujdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dostane Aquael FZN- 1 i mam pytanko jak podzielic filtr zeby można włożyc ceramikę i nezolit (czy jakos takos) i włóknine czy może wyrzucić jedną całą gąnabkę i w tym koszyku wymieszać ceramikę z nezolitem i włóknina na to a może jakieś sprawdzone metody bo chodzi mi o bardzo czystą wodę bo zmieniam ryby na 10/12szt. razbora galaxy i krewetki red chery albo amano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...