Skocz do zawartości

Aquael FZN-1 a napowietrzanie


sdar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w najbliższym czasie wymianę mojego kiepskiego filtra wewnętrznego na inny. Jedną z opcji jest kaskada Aquael FZN-1 (akwarium 54 litry).

I tutaj nasuwa mi się pytanie.

Czy ten filtr zapewni wystarczające napowietrzenie akwarium czy też powinienem oddzielnie dokupić napowietrzacz?

Filtr z którego korzystam aktualnie ma możliwość podłączenia rurki napowietrzającej, co w połączeniu z dodatkowym zaworem regulującym ilość zasysanego powietrza pozwala mi odpowiedni dostosować "ilość bąbelków" tak więc oddzielnego napowietrzacza ni posiadam.

 

Oczywiście mam świadomość, że ruch tafli wody spowodowany przy kaskadzie powoduje napowietrzenie. Nie wiem jednak czy jest ono wystarczające czy też napowietrzacz jednak powinien być. Byłbym wdzięczny za poradę zwłaszcza ze strony osób które korzystają z filtrów kaskadowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z Atreyu filtr dobrze napowietrza i jest cichy

 

ja mam w 54l filtr fzn2 ma więcej miejsca na media filtracyjne

odkąd go mam parametry wody są stabilne (wkłady w części wymienione na bioceramikę i włókninę filtracyjną)

 

jestem z niego bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja posiadam FZN-1 i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest bardzo cichy i dość wydajny ja też posiadam akwarium 54l. Co do wkładów na początku miałem tylko standardowe gąbki ale to mi nie wystarczało, więc dołożyłem jeszcze na te gąbki 2 warstwy włókniny filtrującej. A od wczoraj mam w jednym koszyku Ceram BIO Filtusa w kulkach i na to jeszcze jakieś 3cm uciętej gąbki a na gąbkę jeszcze 2 warstwy włókniny. Chociaż teraz tak zacząłem się zastanawiać że chyba lepiej byłoby najpierw gąbkę, na nią Ceram BIO i na to dopiero włóknina. W drugim koszyku jest bez zmian czyli gąbka i na wierzch 2 warstwy włókniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...