Skocz do zawartości

Gdzie przyczepić dyfuzor? ile "bąbelków" nastawić?


Rekomendowane odpowiedzi

w jakiej częsci akwa umieścić dyfuzor Co2 z butli?

na_razie przyczepiony jest na bocznej scianie, tej co wewnatrzny filtr

bąbelki lecą sobie do gory, zbierają się na powierzchni i tyle

czy w ogole zasilają akwa w Co2?

do tego ile bąbelków puszczać by nie zagazować rybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyfuzor powinien być umieszczony pod wylotem wody z filtra,w ten sposób jest rozprowadzany po akwarium.A jeśli chodzi o ilość bąbelków to ciężko powiedzieć ,bo najlepsza jest mgiełka,a kto potrafi policzyć w niej ilość bąbli.Ryb nie zagazujesz,obserwuj je,na noc jedynie możesz odłączyć podawanie co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilości bąbelków nie liczy się przy wylocie z dyfuzora tylko są do tego liczniki bąbelków ;) np. najtańszy najprostszy z kroplówki ;)

 

Co do ilości co2, dostarczanego do wody, to nie da się uniwersalnie powiedzieć ile gazu puszczać, każdy baniak się różni wielkością, ilością roślin itd., najlepiej byłoby zbadać poziom co2 w wodzie, np. przy pomocy testu co2, lub testu permanentnego co2, mniej dokładny sposób pomiar ph i kh i wyliczenie przybliżonej ilości co2 w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że na tyle akwarium mam tło wewnatrzna i cieżko coś na nim przyczepic

 

mam jeszcze jedno pytanko

dzis widziałem w sklepu takie ustrojstwo co odłacza na noc Co2

za jedyne 300 zł

no i było ono podłańczane do rurki za reduktorem

czy nie mozna poprostu przyczepić tam kranika i na noc go zamykać?

po co do tego elektromagnes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że na tyle akwarium mam tło wewnatrzna i cieżko coś na nim przyczepic

 

mam jeszcze jedno pytanko

dzis widziałem w sklepu takie ustrojstwo co odłacza na noc Co2

za jedyne 300 zł

no i było ono podłańczane do rurki za reduktorem

czy nie mozna poprostu przyczepić tam kranika i na noc go zamykać?

po co do tego elektromagnes?

a nie łatwiej zakręcać i zobacz jak tanio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy,warto poszukac w sklepach ze sprzętem do spawania.Mnie ten zawór kosztował 20zł!!!gdzie na alledrogo był od 35zł plus przesyłka łącznie ok 60zł!

Co do licznika bąbelkow to zrobiłem z kroplówki,potrzebna była mała modyfikacja.

Na jednym z wlotów tego pojemniczka w którym liczymy bąbelki jest taka jak by błona która rozprasza te bąbelki na drobne,niemożliwe do policzenia.Trzeba się do niej dostac czymś ostrym i przekłuc i wtedy lecą ładne bąble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...