Skocz do zawartości

Budowa pokrywy o nietypowych rozmiarach


abstrakt81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na etapie zakładania 42l zbiorniczka który mi służył jakieś 10 lat temu, niestety muszę zbudować pokrywę bo wymiar jest niestandardowy, przeglądając różnie fora natknąłem się na projekty z płyt pcv jednak takie płyty nie są tanie. A w sklepie z materiałami budowlanymi znalazłem dość duże kastry (pojemniki na noszenie,rozrabianie szpachli, betonu itp.) cena ich od 10 do 20 zł, plastik dość mocny i nawet się nie odkształca przy naciskaniu. Co sądzicie o takim materiale na pokrywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie,jak spód tej kastry jest wzmacniany to nie bedzie wyglądał za estetycznie,lepiej kupic sklejke,MDF lub podobna płyte tylko musisz pamiętac o dokładnym pomalowaniu jej od strony lustara wody...bo moja pierwsza pokrywa od wilgoci sie po wykrzywiała i dzrzwiczki sie nie domykały,druga była pomalowana i bylo slicznie bo idealnie dopasowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa będzie oklejona na zewnątrz okleiną drewnopodobną a wewnątrz folią aluminiową. A co do sklejki to znajomy mi odradzał , ponieważ sam taka zbudował, wylakierował i wytrzymała mu ok 4 lat nie powyginało jej ale pojawiła mu się pleśń. Ja pewnie w przyszłym tygodniu zabiorę się za majsterkowanie oczywiście postaram się dołączyć zdjęcia może się komuś przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Pamiętaj ze jak bedziesz robic ze sklejki to sklejka nasiaknie wilgocia i trzeba bedzie trzeba ja wymmieniac :idea:

 

Ciekawe :roll:

 

viewtopic.php?f=40&t=11195

Pytanie po za konkursem: jaką miałeś w życiu styczność z materiałami drewno/drewnopochodnymi ? Konserwacją ich itp ? ;)

Bo ja np: tylko 12 lat ;)

 

A kolejna sprawa (już tak bardziej forumowa):

- polskie znaki :roll: : viewtopic.php?p=146207#p146207

- pisownia sama w sobie (literówki i brak znaków interpunkcyjnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmm... Ja też miałem taki problem. Postanowiłem założyć krewetkarium miałem wolne akwa 20 litrowe, ale nie miałem pokrywy. Zrobiłem ją z wiórówki, od środka wysmarowałem silikonem a z zewnątrz zaszpachlowałem łebki wkrętów i okleiłem okleiną drewnopodobną. Wyszło całkiem ładnie.Kosztowało mnie to mniej więcej 15zł bo płytę miałem w domu. A efekt jest taki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie budowy swojej nowej obudowy i mogę Ci podpowiedzieć, że szukając spienionego PCV po sklepach zapłacisz krocie, najlepiej wybrać się do firm reklamowych i tam zapytać o materiał jaki potrzebujesz. Ja za 10cm płytę spienionego PCV wraz z przycięciem na wymiar dla 126L akwarium zapłaciłem 65zł

 

Pod tym linkiem masz różne przydatne informacje jak zbudować taka obudowę http://www.retez.pl/Budowa-pokrywy.php Godne polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...