Skocz do zawartości

Problem z krewetkami Red Cherry


nataliaanna22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam problem z krewetkami Red Cherry. Nie pojęcia dlaczego mi zdychają. Na początku kupiłem 5 krewetek i wszystkie zdechły, a teraz kupiłem kolejne 5 sztuk i została mi tylko jedna i bardzo źle wygląda. Trzymam je w akwarium 60l. Ph wynosi 8. Nie mam pojęcia co może im szkodzić? Proszę o pomoc kogoś kto hoduje krewetki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UU... Obsada do wymiany:

 

3xżałobniczka- stadne min. 6 sztuk w przypadku tego gatunku, radze oddac jeśli oprócz nich chcesz mieć jakieś rybki w tonii

kiryski- masz 2 gatunki, i za duże rosną jak na 60l

neony- masz 2 gatunki zostaw jeden i zrób ławicę 10 sztuk

zbrojniki- oddaj, za małe akwarium

 

Więc zostają:

 

10xneon (czarny/innesa)

Do tego dałbym zamiast zbrojników i kirysków na dno 4-5xotosek i do tonii wodnej albo 1+1 ramireza lub 1+2 pretnik karłowaty. Krewetki zapewne zdychają z powodu złych parametrów, a ryby też pewnie się ztresują właśnie tym i w dodatku przerybieniem. Poczytaj o wymaganiach jakie musi spełnić akwarium do tych gatunków (temp. ph, gh, kh......).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ;) dziekuję za Waszą pomoc. Z krewetkami red chery dopiero zaczynam, wiele czytałem na ich temat, a także wziełem pod uwagę jakie daliście mi dobre rady.Wziełem się ostro do pracy :D Zmienilem obsadę oraz skorygowałem wszystkie parametry wody.

 

Obecnie w moim akwarium są następujące parametry:

temperatura 26 stopni C

Ph-7.3 i postaram sie jeszcze zmniejszyć

O2-8mg/l

NH3/NH4-0 ppm(mg/l)

Fe toxic-0

Fe no toxic-0,5 mg/l

GH-4,5 stopnia dh

KH-5 stopnia dh

NO3-(mg/l)-0

dwutlenek węgla firmy EASY LIFE w płynie codziennie 2 ml zgodnie z instrukcją

odżywki dla roślin także EASY LIFE co tydzien zgodnie z instrukcją

oświetlenie 0,6W/l

podaje też EASY BALANCE-AQUA SAFE-NITRATE MINUS -firmy TETRA

Czy w takich warunkach krewetki dobrze będą się czuły i czy nie zdechną?Czekam z niecierpliwoscią na odpowiedź :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;) .Przez cały czas pracowałem nad parametrami wody i teraz wyglądają tak:

pH-7

GH-utrzymuje od 9 do 10 wiem, że krewetki Red Cherry lubią 12, ale mam zwinnniki jarzeńce które lubią od 5 do 10.Prosze o twoją radę.

KH-4 tu też zastanawiam sie czy nie jest za niskie, a jeśli nawet to nie mam pomysłu na podniesienie, ponieważ podniesienie KH wiąże się z podniesieniem pH najwyżej mógłbym obniżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...