Skocz do zawartości

inqbator


trot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam;

jak to mówią" potrzeba matka wynalazku"

 

i tak pojawiła się potrzeba w postaci trzech małych akwariów

1. na świerzo złożoną ikrę skalarów

2. na narybek który dopiero zaczyna sam pływać i jest strasznie słaby i delikatny

3. na samodzielne smoki, których jedynym problemem jest to że mieszczą się w pyski wszystkich innych moich ryb

 

 

miejsca, sprzętu i czasu na trzy akwaria nie mam dlatego wpadłem na pomysł zrobienia tego

 

akwarium ma wymiary

dlug: 47

szer 48

wys 19

 

czyli takie jak dla chomików ;)

 

do środka wkleiłem dwie przegrody z pleksiglasu dzieląc zbiornik na trzy części połączone powierconymi otworami (dla cyrkulacji wody). Otwory zatkane gąbką do filtrów (żeby maluchy się nie przemieszczały)

 

 

Sprzęt:

brzęczyk(zasila kostkę napowietrzającą w boxie z ikrą oraz filtr gąbkowy w boxie z narybkiem)

za kilka dni będzie filtr wewnętrzny który będzie w części dla "dużych" rybek

2* 101w grzałka

żarówka energooszczędna

 

póki co zasiedlony jest "pokój" z ikrą - w nocy wykluło się troszkę larw (niestety duża część spleśniała jeszcze w akwarium ogólnym)

 

 

akwarium ma na celu pomóc mi w wyrobieniu skilla w odchowywaniu narybku (nie tylko skalara)

 

no i zdjęcie na koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry motyw bardzo funkcjonalne takie akwarium wszystko masz w jednym i pewnie łatwiej się obsługuje.Mam taki pomysł często stosuje się dla narybku niektórych ryb żerujących przy powierzchni zwykłą szybkę przyklejoną ukośnie do boku szyby na dno dajesz napowietrzacz żeby plankton leciał do góry i narybkowi łatwiej go było zjadać :) Takie małe udogodnienie jak masz pleksi to zrób takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w szufladzie ?

cóż to za pomysł ?

jasne ze w szufladzie ;P

 

póki co mi się troszkę zamieszało z akwariami w domu i jest tam tylko kilkunastodniowy narybek

 

w tej największej części są rośliny a rybki mają do dyspozycji dwie mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...