Skocz do zawartości

Materiały do prezentacji o akwariach japońskich.


Sergiusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na lekcjach wiedzy o kulturze przerabiamy (powtórzę się) kultury świata. Moja grupa wylosowała Japonię. Z nią każdemu akwaryście kojarzy się Takashi Amano akwaria wykonane w jego stylu itp. Mam prośbę na zawartość graficzną nie narzekam, ale prosiłbym jakby ktoś mógł wstawić definicje związane z akwariami japońskimi lub ugruntowaną wiedzę. Zazwyczaj jak przeglądam rzeczy pod frazą: nano, nature, akwaria japońskie to znajduję jakieś projekty albo dyskusje na forach w których każdy ma inny pogląd na sprawę. Ze swojej wiedzy coś spokojnie mogę powiedzieć ale chcę mieć jednak do wypowiedzi jakąś podstawę w formie tekstu żeby moja wypowiedź była uporządkowana i jakby to powiedzieć zhierarchizowana żeby nie zbaczać z tematu i mówić o japońskiej sztuce dekorowania i prowadzenia akwariów a nie o produktach jakie stosuje na rynku ADA ; P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mi się kojarzy z japońią to:

 

Iwagumi - "kamienna triada", aranżacje na podstawie nieparzystej liczby kamieni, kamień główny umieszcza się wg. tzw. złotego podziału, typ aranżacji wziął się od japońskich ogrodów w których równie dużą rolę co rośliny mają kamienie.

 

Ryuboku - kompozycje oparte na drewnie i korzeniach ;)

 

Resztę o tych 2ch możesz sobie możesz wygoglować ;)

Dwa słowa o danym typie akwariów i parę pokazowych fotek z jakiegoś konkursu ADA [oczywiście za pozwoleniem autorów :zamieszany: ] i myślę że będzie można usłyszeć parę "wow" podczas prezentacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...