Skocz do zawartości

Pęknięcie


Piotrek_1232
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy na forum i nie wiem czy piszę temat w dobrym dziale.

Mam akwarium 112l i jest w nim pęknięta przednia profilowana szyba wiecie może jak to naprawić w sposób samodzielny i w miarę tani :?:

A wygląda ono tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Myślałem o zrobieniu takiej małej wstawki od środka z szyby na sylikon albo po prostu o wypełnienie tego rogu całego sylikonem. Ale nawet jeśli je uszczelnie to będzie nie estetycznie wyglądać. Czym zamaskować je później. Zastosować taką podstawkę?:

Dołączona grafika

Czekam na wasze rozwiązania. Z góry dzięki za odpowiedzi :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie da rady uszkodzenie jest duze oczywiscie możesz sylikonem ale w każdej chwili możesz miec powódz jedyne co to do szklarza wytnie i w stawi drugą ale to już są koszty :zamieszany:

Napewno wyjdzie taniej niż zakup nowego akwarium. Ja za wymianę tylnej szyby w 240 zapłaciłem 40 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakładając że uda mi się to skleić i będzie szczelne. Czym byście wizualnie zamaskowali to pękniecie żeby możliwie dobrze to wyglądało

Hm... Myślę, że ze sklejeniem nie będzie większego problemu. Ja jednak obawiałbym się bo opierając się o zdjęcia pewny jestem, że to największe pęknięcie pomimo sklejenia i tak pójdzie dalej. To jest ponad 100 litrów i siła jaka działa na szybę jest dość spora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To pęknięcie może pójść np po przekątnej do prawego górnego roku,

Dokładnie, całkowicie się z tym zgadzam. Gdzieś już był poruszany taki temat i okazało się że musiałbyś w pierwszej kolejności wyszlifować ten róg akwarium. Tak aby pozbyć się tego pęknięcia, zapobiegnie to jego dalszemu powiększaniu się. A dopiero po tym zabiegu musiałbyś wzmacniać cały róg. Jednak i tak nie będziesz miał 100% pewności, że wszystko jest dobrze.

Samo zakrycie tego wszystkiego jakimiś podkładkami mija się z celem. To wpłynie tylko na walory estetyczne a nie na bezpieczeństwo. Zamiast tej podkładki kup lepiej przednią szybę. Wizualnie będzie oki a także da Ci to pewność, że zbiornik nie strzeli podczas użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...