Skocz do zawartości

ślimaczki w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Ostatnio zauważyłem, że mnożą sie w moim baniaczku takie malutkie ślimaczki. Dziś z szyb ściągnąłem chyba z 10. Czy wiecie skąd się biorą i jaki mają wpływ na warunki w akwarium? W sumie mi nie przeszkadzają, ale nie wiem jak wpływają na pozostałych mieszkańców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zatoczek, jak zwalczać i dlaczego nie wolno dawać na nie bocji do niewielkich zbiorników - a można helenki - odsyłam do szukajki forum i googli ;)

 

Od siebie dodam jeszcze że zatoczki mnożą się w takim tempie że niedługo będą ich tysiące i będą ogromnym problemem jeśli nie będziesz interweniować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, gdy kupujemy roślinki to po przyjściu do domu zawsze należy niezwłocznie obejrzeć je np. czy jest na niej ikra rybek (też się czasem zdarza :lol: ), lub właśnie takie ślimaczki, ślimaczki należy zdjąć z tych roślinek, aby nie zostałm ani jeden, w ten sposób zapobiegniemy pladze. Taka informacja na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do posta.

Miałem pojedyncze sztuki ślimaków które usuwałem regularnie. Niestety wyjechałem na dwa tygodnie - i to co dzisiaj zobaczyłem.... Masakra - najazd ślimaków. W pierwszym rzucie usunąłem ich ok. 30 szt., ale widzę że jest pełno małych na szybach akwarium, na roślinie, na kamieniach na dnie, wszędzie. Mam nadzieję że dam radę opanować tą inwazję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie cenne rady. Na razie plagi nie ma. Zmniejszylem nieco ilość p ślimaczki, ale okarmu rybkom i w tej chwili dziennie usuwam jakies 2,3 ślimaczki, ale posłucham Waszych rad i zainwestuję w Helenkę. Prosiłbym jedynie o wskazówkę ile tyh Helenek potrzebuje na 54l -tak jak pisałem plagi nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...