Skocz do zawartości

krewetki a preparaty do leczenia?


jeronimo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem zmuszony do leczenia preparatem Tropical "CMF" który zawiera m.in. zieleń brylantową i zieleń malachitową.

Czy takie coś może zaszkodzić krewetką?

 

Pytam bo mam zamówione krewetki Red Cherry (i amano)... i nie wiem czy nie muszę anulować/opóźnić zamówienia.

 

 

P.S.

jako że dopiero chce zacząć przygodę z krewetkami to jeszcze mam jedno pytanie - dot. w sumie też chemii... chodzi o nawozy.

Czy na takie podłoże nawozowe Aquaart AquaSubstrate II+. nie zaszkodzi krewetką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przejrzałem neta/google i wyczytałem na niektórych stronach że krewetki bardzo nie lubią chemii. No i po każdej kuracji zalecane jest używanie węgla aktywnego no i dopiero później wpuszczać krewetki... :shock:

 

Ja używałem preparatu Tropical "CMF, opisy internetowe:

CMF - bezpieczny i zdrowy rozwój ryb. Preparat akwarystyczny o szerokim zastosowaniu, który wspomaga ryby w walce z niebezpiecznymi patogenami, takimi jak bakterie i grzyby. Ma również szczególne zastosowanie w akwariach, w których pojawiła się ospa rybia spowodowana przez kulorzęska (Ichthyophthirius multifiliis).

Dokładnego składu tego preparatu nie podają, prawdopodobnie jest tam zieleń malachitowa (syntetyczny barwnik zasadowy, pochodna trytylu :| ).

 

jak to w końcu jest? zakładam że krewetkom szkodzi chemia :!:

 

W związku z tym mam pytanie co się robi jak ryby zachorują (ospę, pleśniawki itp.) a w akwarium mieszkają już krewetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...