Skocz do zawartości

dyfuzor co2


agrareoligada
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako dyfuzorów co2 z bimbrowni stosowałam już kostkę napowietrzającą-zbyt duże bąble,

dzwonów różnej wielkości-zabierają zbyt dużo miejsca i są nieestetyczne,

kostka lipowa-zbyt często się zapychała,

mini dyfuzor co2 Rośliny Akwariowe-też się zapycha i nie wart swojej ceny wraz z przesyłką.Co tydzień obowiązkowo mycie w domestosie i długie płukanie.

Problem rozpylania co2 rozwiązałam wkładając koniec rurki podającej co2 do włókniny w filtrze.Za pomocą filtra mam naprawdę super rozpylone co2 po całym akwa. Filtr działa przez 24h na dobę.Jedynie przez dwa pierwsze dni przy zrobieniu świeżego zacieru odłączam na noc bimbrownię na odcinku zacieru i akwa za pomocą zaworka zwrotnego.

Sposób polecam osoba które mają zwykłe filtry wewnętrzne z włókniną lub gąbką.Ten sposób stosuję już pięć miesięcy i jestem naprawdę bardzo zadowolona.Tylko koniecznie trzeba pamiętać ,aby przez pierwsze dwa dni wyłączyć bimbrownię na noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini dyfuzor co2 Rośliny Akwariowe-też się zapycha i nie wart swojej ceny wraz z przesyłką.Co tydzień obowiązkowo mycie w domestosie i długie płukanie.

Problem rozpylania co2 rozwiązałam wkładając koniec rurki podającej co2 do włókniny w filtrze.

No to jak koleżanka myje sprzęt akwariowy w domestosie to chyba ma jakieś "mocarne" stworzątka w akwarium.

Pomysł z rozpylaniem co2 całkiem dobry jak i powielany na forum tysiące razy. Jednak jest coś czego nie wzięłaś pod uwagę...

Jeśli jest to jedyny filtr pracujący w zbiorniku to nie zalecałbym wprowadzać rurki z co2 we wkład filtra. Żyją tam bardzo pożyteczne bakterie który do przetrwania potrzebny jest tlen- skutecznie im zabierany w takim przypadku. Lepszym rozwiązaniem jest podłączyć owy wężyk przy wylocie filtra zamiast rurki doprowadzającej tlen. A woda jak wiadomo natlenia się wystarczająco poprzez sam ruch wywołany filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domestosie i długie płukanie

Tak uświadamiasz o sposobach rozpylania CO 2 a w domestosie czyściłaś ? :shock: Ja domestosa tylko do mycia ubikacji i nic więcej. Proszę nie rób tego bo między innymi domestos zawiera chlor i inne szkodliwe sub to tak samo jakbyś lała wodę z kranu lub jeszcze gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja mam spiek od 6 miesięcy i jeszcze go jakoś nie czyściłem czymś takim jak Domestos albo Ace :roll: . Przy większej grzebaninie w akwa delikatne szorowanie gąbką do mycia naczyń (szorstka strona) i tyle :roll: . Nawet po 6 miesiącach nie wymaga jakiś specjalnych zabiegów czyszczących :roll: Działa jak należy .

A co się działo u Ciebie z tym spiekiem? Glony na niego siadły? Nie zjedzony pokarm go zasypał? Czy co innego?

 

Sorka, ale muszę zadać to pytanie: Ludzie!!! Co wy robicie w tych akwariach ? :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pół roku bez nawet przecierania śmiga aż miło, ale rozmawiałem z gościami w sklepie rośliny akwariowe i mówili, że jak już nie rozbija spiek co2 na mgiełkę, to polecają 2 sposoby czyszczenia szybki i dłuższy. Szybki mycie w wybielaczu np. ACE, albo dłuższy kilkugodzinna kąpiel w wodzie utlenionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co innego jest w domestosie jak nie wybielacz i środki myjące?????Czy ja napisałam ,że po potraktowaniu dyfuzora domestosem nie płukałam go bardzo dokładnie.Nie napisałam,bo to normalne.Ciekawe jak spiek można wyszorować gąbką????W akwa jest tyle pożytecznych bakterii,że rurka w filtrze nie zdoła zaburzyć flory bakteryjnej.Nie pisałabym o tym sposobie gdybym go stosowała od dziś. W swoim akwa nie stosuję napowietrzana przez ruch tafli wody,bo akwa napowietrzają rosnące w nim rośliny przez bąbelkowanie.Rośliny pięknie rosną,ryby mają się bardzo dobrze,są zdrowe.Nie jestem ekspertem w dziedzinie akwarystyki ,bo tą dziedziną zainteresowałam się dopiero od marca zeszłego roku,ale jak mi wiadomo ,to dziewięćdziesiąt kilka procent forumów też nie ma większego doświadczenia. To tyle na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spiek od 6 miesięcy i jeszcze go jakoś nie czyściłem czymś takim jak Domestos albo Ace :roll: . Przy większej grzebaninie w akwa delikatne szorowanie gąbką do mycia naczyń (szorstka strona) i tyle :roll: . Nawet po 6 miesiącach nie wymaga jakiś specjalnych zabiegów czyszczących :roll: Działa jak należy .

A co się działo u Ciebie z tym spiekiem? Glony na niego siadły? Nie zjedzony pokarm go zasypał? Czy co innego?

 

Sorka, ale muszę zadać to pytanie: Ludzie!!! Co wy robicie w tych akwariach ? :shock::shock:

nie nie siadły na nim glony.Po prostu po tygodniu bardzo słabo rozpylał co2 i dawał duże bąble.W ten sposób rozpylania bawiłam się miesiąc,a teraz dyfuzorki leżą sobie na dnie szuflady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...