Skocz do zawartości

Swiderki a bocja. Ampularia.


Rekomendowane odpowiedzi

Czy bocja wspaniała nie zje mi świderka?? Bo jak się nie mylę to one nie mają tej zaślepki co ampularie. A bocja ma tak na oko ponad 10 cm. I kupiłem nie dawno ampualrie, i mają białe dosyć spore dziury/naloty, zdaje mi się że to brak wapnia, więc co mógłbym im podać na to. A PH wody wynosi ponad 7 PH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci zjeść , powiem Ci że moje bocje nie jedzą już ślimaków odkąd karmie je częściej mrożonkami ;) szczerze mówiąc to się rozleniwiły ;)

 

ilość wapnia w akwa zwiększysz poprzez dodanie węglanu wapnia CaCO3, ale nie obejdzie się bez testów , upewnij się że podwyższenie pH nie zaszkodzi rybom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to chyba będę musiał zaryzkować z tym świderkiem. A czy zwykła kreda może być w rzucona czy trzeba jakiś specjalny specyfik. A Ph dokładnie jest w granicach 7.6-8,0 a GH jest w granicach 14-21d.To chyba starczy bo to maks dla rybek. Planuje niedługo zakup neonków inesa, więc nie wiem czy nie będę musiał trochę zbić. A ampularie dopiero mam od wczoraj więc może odbuduje mu się w takiej wodzie, a nie ma żadnego pokarmu dla niego na tą skorupę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...