Skocz do zawartości

[90L] Ogólne aktualizacja str 7


Mamut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Korcyk, to po mamutowemu :D

Odnośnie moich wcześniejszych zastrzeżeń, jeśli to faktycznie fototapeta, to jest paskudna i robi paskudny efekt. Zastanawiałam się czy to chora roślina, czy pleśń na szybach. :shock: Wywal ją i daj jakieś sensowne tło- jeden kolor. Dosadź roślin. Zobaczymy co z tego wyjdzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamut, proponuję wybrać się do sklepu z artykułami papierniczymi i zainwestować w czarny (oklepany) lub niebieski brystol. Niby 1,80zł a efekt będzie o niebo lepszy.

 

P.S: zainwestuj w mocniejsze oświetlenie, pozbądź się paru kamieni i kup pare roślin bo na chwilę obecną cienko z tą zielenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś białą ścianę a dałeś tak paskudną fototapetę? :zamieszany: Wybaczam ;) Likwidując to paskudztwo zreflektowałeś się nieco. Więc tak- z tłem możesz kombinować na wiele sposobów, masz duże pole do popisu. Filtry i co tam jeszcze masz ze sprzętów zasłoń tymi kamieniami. Stwórz z nich ładną konstrukcję, korzeń obsadź mchem (jak się rozrośnie zasłoni grzałkę). Niekoniecznie musi być sporo roślin, wystarczą 2-3 ale sensowne i ładnie skomponowane. Gałęzatkę ( sorka myślę cały dzień o wgłębce, stąd przejęzyczenie :D ) możesz rozerwać o wyścielić nią podłoże, lub przymocować na kamieniach. Jeśli chodzi o oświetlenie to na forum są znawcy, oni podpowiedzą co i jak, ale zdecydowanie jest złe. Powodzenia i czekam jak to będzie wyglądało po przeróbkach. Na razie nie oceniam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do światła to możesz dodać spokojnie jedną, lub dwie świetlówki T5 24w, jeśli kupisz osobno części, to wyjdzie taniej niż kupno gotowej belki oświetleniowej. Na tło pasował, by niebieski brystol, zrób jak mówi ruda i zasłoń filtry kamieniami, lub sprzedaj wewnętrzne i zainwetuj w kubełek.

Co do roślinności jeśli nie zmienisz oświetlenia to zainwestuj w anubiasy, lub zwartki i jakiś mech na korzeń ;)

Masz tu jeszcze przykladowe rośliny do tego światła: http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=5&t=9355

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.oddaj glonojada za małe akwa. min. 112l

2.zmień tło na jednolite

3.dokup roślin

4.zrób jakieś kryjówki

5.mocniejsze oświetlenie

:mrgreen:

 

Co za znawczyni na "glonojada" zbrojnika niebieskiego akwa jest dobre byś przeczytała cały temat byś wiedziała że ktoś napisał że akwa jest dobre,po drugie co do tła to zaraz kolejne nowe foty jak na wieczór wygląda akwa bez fototapety,po trzecie po co mam kupywać rośliny niby :roll: może mi tak pasuje 8-) , po co mam robić jakieś kryjówki jakie rybki mają się chować przed jakimi a co do oświetlenia to może pomyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest dobrze :D gurami otarły się w poniedziałek we wtorek był wylęg,narybku jest ponad 100 sztuk a jeszcze wczoraj otarły się raz jeszcze i dziś też się wylęgły narybku jest około 130 sztuk.Jest dobrze :) Samiec troskliwie się opiekuje potomstwem,jestem bardzo szczęśliwy po raz drugi będę miał okazję odchować narybek ostatnim razem odchowałem 6 sztuk ale to z około 14 sztuk jakie odłowiłem,teraz rybki pływają u innych właścicieli 8-) .Jak ktoś będzie chętny zakupić rybki niech pisze na pw ale rybki będą sprzedawane za jakieś trzy miesiące jak będą miały około 3-4cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...