Jump to content

sandra98

Użytkownik
 • Content count

  38
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About sandra98

 • Rank
  Małomówny
 • Birthday 01/23/1998

Informacje o profilu

 • Zainteresowania
  Od niedawna Japonia, głównie manga i anime, hippika, akwarystyka
 1. sandra98

  Owoce dla zbrojnika?

  Ehh domyślam się. Znajomy ma 200 l i chyba to będzie najlepszym wyjściem, bo większego mogę nie znaleźć.
 2. sandra98

  Chory gurami

  Zauważyłam, że ryba chowa się za filtrem, siedziała tam od 2 dni. Przez przypadek ją wypłoszyłam, zachowuje się inaczej. Teraz unosi się w rogu akwarium, jest osowiała i wystraszona. Też myślę teraz o pogryzieniach ale tam po prostu nie ma co ją atakować. Mogę zastosować zieleń, ale jak? Dodać do akwarium w ilości jaką poda producent czy zrobić z niej kąpiele? Czy przenieść rybę do osobnego akwarium? A co do warunków to planuję ogólną zmianę wystroju w akwarium. Chociaż pewnie nic z tego nie wyjdzie.
 3. sandra98

  Chory gurami

  Na pewno nie, samiec bardzo odróżniał się od samic. Miał znacznie dłuższe promienie płetwy odbytowej, była w wyraźne cętki. Miał pomarańczowo zabarwione podgardle. "Mozaika" i czarny pasek były wyraźniejszy. Potrafił pogonić za samicami, czasem je delikatnie poskubywał.
 4. sandra98

  Chory gurami

  Wiem, ale samiec właśnie padł, z objawami takimi jak teraz ma samica. Jak był harem było tak samo.
 5. sandra98

  Chory gurami

  Nie, to jest samica, a drugi jest 2 razy mniejszy. Już się nad tym zastanawiałam, ale nie ma co go pogryźć. Bo razborek o to nie podejrzewam, młodego gurami też.
 6. Witam. Posiadałam 3 gurami mozaikowe, jeden padł z 2 miesiące temu, nie było mnie wtedy w domu więc nie widziałam objawów. Alle drugi gurami na głowie ma jakby ślad po wyrwaniu kilku łusek, a poza tym jakby warstwę śluzu, nie umiem tego sprecyzować. Płetwy piersiowe jakby jakby zmętniały i po części zniknęły, zostały promienie. Jedna z płetw brzusznych jest rozdwojona. Płetwa ogonowa najpierw była jakby wygryziona, teraz się chyba skleiła, odbytowa też ma ubytki. Co to może być?! Akwarium: ok 84l. Założone 1,5 roku temu. Temp 25-26C Obsada: 8x rabora klinowa 8x kirysek panda 1x zbrojnik lamparci (w dziale giełda jest ogłoszenie, staram się go oddać jak najszybciej) 2x gurami mozaikowy 1x krewetka filtrująca, niedobitek reszta padła już jakiś czas temu. Z roślinami słabo, mam jakąś hydrofilię, anubiasa, gałęzatkę i prawdopodobnie jakąś żabienicę. Mam grzałkę z termostatem, filt Aquael Fan 2 Plus, plastik jednak zamieniony na samą gąbkę + napowietrzanie. Dodaję do wody 1 ml Co2 Easy Carbo i Nawóz Planta Gainer ferro + Karmię ryby Sera San, Tetra Wafer Mix, mrożoną szklarką, Sera Vipachips i od święta jakimś roślinnym. Niestety ryba jest bardzo płochliwa i ciężko ją uchwycić na zdjęciu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/51a ... ad21f.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e94 ... ccd3d.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/12f ... 5fb4e.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2ed ... c2390.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b3c ... 3b83f.html
 7. No tak, przydałoby się, ale nie ma chyba takiej opcji. Te świetlówki, które już są zamontowane są we wnękach, a jedyna miejsce na dodatkową jest 6 cm od tafli wody
 8. sandra98

  Owoce dla zbrojnika?

  Wiem, w dziale giełda jest ogłoszenie. Staram się jak mogę, na innym forum też już go "reklamuję". Ale póki co staram się, żeby było mu jak najlepiej. Niestety coś nie ma na niego chętnych.
 9. Heh dziki dzięki za obliczenie opłat za prąd. Wytłumaczę im to A co to 3 lampy to byłaby ona bardzo blisko wody. Te dwie oryginalne są we wnękach. Po środku, tam gdzie musiałaby być trzecia jest niżej. Tak z 5 cm od lustra wody(+lampa). A co do demonów... hmm nie wiem który jest najstraszniejszy, ale na pewno będzie to któryś z tych, które chcą człowiekowi wyrządzić krzywdę. Chociaż twórczość Japończyków jest pod tym względem baardzo bogata i urozmaicona. Intrygujące są bożki i stworzenia ponoć zamieszkujące góry. Dziękuję za linka.
 10. Dzięki, postaram się pogadać, wtedy można by wykleić jeszcze folią i może zaczęłyby roślinki rosnąć. A czy temperatura nie wody nie podniosłaby się jeszcze bardziej po zamontowaniu 3 jarzeniówki?
 11. Witam, czy zbrojnikowi lamparciemu można podać owoce? Np. gruszki, jabłka, pomidory, brzoskwinie? Mi wydają się zbyt wodniste, ale co o tym sądzicie?
 12. Witam Zacznę od tego, że kompletnie nie znam się na tego typu sprawach, jak oświetlenie itp. Moja wiedza o akwarystyce też jest słaba. Mam akwarium 85 litrowe (ok 84x34x30) i do tego oświetlenie 2x18W, zwykłe jarzeniówki. Nic innego o pokrywie nie wiem. Wg wzorców podanych na forum to DUŻO za mało. Wspomnę, że już teraz domownicy narzekają, że za prąd dużo trzeba przez akwarium płacić, że roboty i brudu od tego dużo. Więc jak zwiększyć moc oświetlenia bez zwiększania za bardzo zużycia prądu? Zresztą już teraz temperatura wody to ok 26°C, więc większa siła oświetlenia nie podgrzeje jeszcze bardziej wody? Odchylanie pokrywy czy wentylatory raczej nie wchodzą w grę, bo mam labiryntowce w akwarium i martwię się o przeziębienia, chociaż skoro powietrze nad taflą byłoby chłodniejsze, to i woda w akwarium też, ale czy ja wiem, nie znam się. Jakie macie pomysły? Zresztą nie wiem, czy do pokrywy można dokupić inne jarzeniówki. Nie wiem, co jeszcze dopisać, doradźcie to uzupełnię informacje. Czytałam też o wyklejeniu pokrywy folią odblaskową, ale to prawdopodobnie dalej za mało.
 13. sandra98

  Nagła agresja bojownika

  Już sama nie wiem. Dopóki nie robi poważnej krzywdy rybką zostawię to tak jak jest. Jak będzie gorzej dokupię samiczki
 14. sandra98

  Nagła agresja bojownika

  Bardziej atakuje pysk i mam wrażenie, że chce skubnąć rybę, ale nie może dogonić. Chociaż zdarzało mu się skubnąć molinezje, których już nie ma. Teraz ciągle gania gurami, skubie pyski i płetwy grzbietowe, ale nie robi dziur. Ale widać, że atakuje i jest kontakt między rybami. Ciężko mi to ująć.
 15. sandra98

  Nagła agresja bojownika

  Dzięki nemo, pomyślę nad haremem. A może ktoś inny ma jakieś pomysły, jak zaradzić tej agresji, zwłaszcza, że bojownik ie tylko pokazuje siłę ale atakuje...
×