Skocz do zawartości

problem z filtrem.


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam filtr kubełkowy eheim classic i zauważyłem ze nie pracuje na pełnych obrotach i nie wiem czemu tak może być. ten filtr ma deszczownice na początku woda leciała pod ciśnieniem ze było widać że działa a teraz tak jakby chciała a nie mogła. od czego to może być?? filtr ma około 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mój sposób na czyszczenie długich węży:

Zwiń w rulonik trochę papieru toaletowego, włóż go do węża. Tak aby wszedł tam dosyć ciasno. Odkręć słuchawkę z prysznica. Włóż końcówkę z prysznica do węża, trzymaj mocno całe połączenie i odkręć powoli wodę ;). Po pierwszym razie będzie duuuuużo lepiej a po drugim takim czyszczeniu już będzie git malina ;).

A co do wydajności filtra, to sprawdź czy masz całą ośkę. One są ceramiczne i czasami pękają. Kiedy zmieniałeś włókninę? Może masz zawory przykręcone? Wyciąg je i zobacz pod światło czy są otwarte do końca. U mnie w tetrze przekręcenie zaworu na maxa, wcale nie oznaczało jego pełnego otwarcia :roll: . Może zmieniałeś lub dokładałeś jakieś wkłady i teraz masz zmniejszony przepływ? A może to tylko autosugestia, że słabiej płynie ;). U mnie w 2213 (czyszczonej raz na około 3 miesiące) wydajność jest praktycznie na stałym poziomie. Czasem się zastanawiam po co go czyszczę :roll::D . Dałem tylko deszczownie z większego modelu. Dziurki w tej potrafiły dosyć szybko zarastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...