Skocz do zawartości

czy eheim professionel 3 2078 wart jest swojej ceny????


Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie posiadam akwarium 300 litrow a w nim filtr fluval 405 ,na początku dobrze filtrował po prawie roku uzywanie woda już nie jest krysztal ni i plywaja rożne drobne zanieczyszczenia ,wydaje mi sie ze komora gdzie jest gabka czyli oczyszczanie mechaniczne jest nieszczela i zanieczyszczenia przedostaja sie do biologocznego oczyszczania -chciałbym zamienic na eheim professionel 3 2078 ale jest bardzo drogi czy ktos moze go posiada czy warto wydawac tyle kasy w przyszlosci moze bede mial wieksze akwarium to filtr bylby w sam raz prosze o rady z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Osobiście używam eheim-a 2080 w swoim akwarium (350l). 2078 i 2080 to bliźniacze modele. Filtr kosztował swoje ale jest to sprzęt warty swojej ceny. Porządny i stały przepływ wody, ogromna pojemność wkładów, duże możliwości co do ich dopasowania, prefilt uwalnia Cię z czyszczenia całego filtra. Czyścisz gąbkę i włókninę bez ruszania pozostałych wkładów (biologiczne pozostają nieruszone). Jedyny minus jaki zauważyłem, to deszczownia jest według mnie "małym" nieporozumieniem :roll: . Jak na moc filtra, to jest ona troszkę za mała jak na ten przepływ wody w filtrze. Wytwarza za duże ciśnienie, woda sika jak z fontanny :D. Ja zrobiłem nową ale można również dołożyć drugą do tej oryginalnej. To tyle z minusów jakie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...