Skocz do zawartości

POMOCY :( Szykuje się masowy zgon ;(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję pomocy. Nie wiem co mam zrobić, więc piszę tutaj.

A więc tak: mam akwarium 25l, w nim filtr odpowiedni dla tego zbiornika, roślinki to moczarki, dość gęsto ułożone, troche różnego mchu na kamieniach. Rybki: 3 danio i 7 neonek inessa oraz parę krewetek. Założyłam te akwarium we wrześniu, wszystko było w porządku aż do przedwczoraj:(. Danio zawsze pływały jak szalone, nie było z nimi żadnych problemów. Przedwczoraj zamontowałam kurtynę napowietrzającą na tylnej ściance. Neonki troszkę się przestraszyły, ale teraz już przyzwyczaiły się i zachowują się normalnie jak zawsze. Za to 3 rybki danio zachowują się nie normalnie i to budzi moje wielkie obawy :( praktycznie cały czas pływają przy samej górze, mają otwarte ryjki i cały czas pobierają powietrze z góry. Jedna rybka wręcz leży cały czas u góry na filtrze i zasysa powietrze z powierzchni wody. Nie wiem co robić, nie chcą jeść, a zawsze do pożywienia były pierwsze. Wyłączyłam tę kurtynę i dalej nic, a filtr chodzi tak jak zawsze chodził, nie było wcześniej żadnych problemów, rybki nigdy się tak nie zachowywały. Myślałam, że to może też zależy od temperatury, bo zawsze miałam temp tak 25 stopni, a teraz podniosła się do 27. Mam nową klapę z nową żarówką: energooszczędna 9wat. Myślę, że to przez to się tak podniosła. No i muszę też dodać, że z temp mam problem;/ mam bardzo ciepło w mieszkaniu, chociaż kaloryfer u mnie w pokoju wyłączony to woda sama się nagrzewa, bez pomocy grzałki. Wręcz muszę sama ją zniżać. To też wczoraj tak zrobiłam, poprzez wrzucenie kilku kostek lodu woda spadła do 25 stopni (wcześniej tak robiłam i było w porządku). Ale to rybkom nie pomogło. Dalej pływają u góry :( co mam robić???? Pomocy !! nie chcę patrzeć jak rybki umierają.

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędź im cierpienia i oddaj je gdzieś to za małe akwarium na tyle ryb. Jedynie krewetki mogą tam dobrze egzystować. Poczytaj coś o cyklu azotowym: viewtopic.php?f=43&t=11573 zwróć uwagę na ostatni post. Obejrzyj sobie przykładowe obsady do zbiornika 25l viewforum.php?f=98. Proponuję ci krewetki i do tego bojowniki. Jeszcze jedno jak wiadomo w mniejszych akwariach trudno utrzymać równowagę biologiczną, a przy takiej ilości to nie to że rybki się męczą to łatwo o zachwianie równowagi. Myślę że coś pomogłem. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś konkretnego powiedzieć,czasami bywa tak ze jest za dużo powietrza w wodzie,jeśli do tej pory było wszystko ok nie wiem po co montowałeś ta kurtynę,jeśli jest ruch wody to woda sama się napowietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rybki czują się lepiej. Te zmienione oświetlenie tak na nie wpłynęło. Dałam jakąś ciemną żarówkę i teraz już w miarę normalnie się zachowują. Chciałabym jeszcze zapytać. Jaka żarówka byłaby najodpowiedniejsza do tego zbiornika?

A co do obsady. To moje pierwsze akwarium. Teraz już wiem, że źle wybrałam, ale nawet tego nie zauważyłam, bo rybki na prawdę czuły się dobrze. Danio szalały po całym akwa, neonki bardziej wyciszone, ale też nie wyglądały na zamęczone. Pozatym apetyt im dopisywał, dlatego nic nawet nie podejrzewałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w takim zbiorniku można trzymać tylko samca bojownika, bądź harem gupików (to chyba najlepsza opcja dla Ciebie) no i plus ewentualnie krewetki. Co masz na mysli mówiąc "żarówkę"? do oświetlania akwarium nie używamy światła żarowego, wytwarza ono ciepło co następnie objawia się pojawianiem sie glonów na ścianach akwarium itp itd, dlatego do oświetlenia akwarium używamy innego rodzaju oświetlenia, świetlówek, kompaktów, bądź leadów (oczywiście to nie wszystko, ale do twojego akwarium nadaje się w sam raz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...