Skocz do zawartości

Glony zabijają holendra


Artur330d
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam akwarium holenderskie z:

-neonami (ok 50szt.),

-otoskami( 3 szt)oraz

-bocją(kiedyś miałem problemy ze ślimakami i tak została).

 

Akwarium:

112l

 

Oświetlenie:

2 X 18 philips Aquarelle 10000k

 

Parametry wody:

PH - 7,0

No2- 0,0

No3- 5,0

NH3- 0,0

Po4- 0,05

Fe - 0,1

TWo GH - 12

TWw KH - 6

 

Foltracja:

 

2 X Filtr (nie znam firmy) kady do akwarium 80l (jeden napowietrza, a pod drugi podłączony jest CO2)

 

Technika CO2:

 

Butla 7l podłączona bezpośrednio pod filtr

 

Teraz mogę przedstawić mój problem z akwarium:

 

Zajmuję się akwarystyką lat sam już nie wiem ile. Parę lat temu postanowiłem założyć akwarium holenderskie, nie jestem w stanie wymienić jakie rośliny posiadam, a teraz to wstyd moje akwarium pokazywać, obrastają je stale ohydne glony których parę fotek zamieszczam na zdjęciach poniżej. Glony innego typu są na roślinach i korzeniu, a innego na szybach. Usuwam je na bieżąco, ale to już naprawdę zaczyna mnie denerwować i moja cierpliwość się kończy.

 

FOTKI:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za słabe oświetlenie, powinieneś dołożyć co najmniej jeszcze jedną śietłówke. CO2 w Twoim przypadku zbędne... NO3 podnieś stopniowo 15ppm, a PO4 do około 1 pmm. Masz też mało żelaza w wodzie, a jeśli masz niedobory macro i żelaza można wnioskować, że micro też brakuje. Jak długo masz akwa? Nawozisz je? Jak tak to czym? Podmiana co ile? Masz za słabe światło i bark składników odżywczych co sprawia, że glony wygrywają z roślinami walkę o dostęp do składników odżywczych. Na razie pozostaje Ci usuwanie mechaniczne, podmiana wody co 2 dni i delikatne nawożenie roślin do pożądanych wartości. Pomyśl też o dodaniu światła bo przy Twojej ilości nie można nawet mówić o "holendru" niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...