Skocz do zawartości

Dotacja z UE. Jak ją pozyskać ?


Sergiusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od ostatniej rozmowy z bardziej doświadczonym i posiadającym boskie akwaria pasjonatem akwarystyki zacząłem myśleć nad jakąś dotacja z UE na akwarium szkolne. Pan X (tak go nazwę ;)) tłumaczył mi żebym przygotował jakiś projekt w power poincie odnośnie rozwoju akwarium w szkole.To będzie bez problemu zrobione, ale jest pewien problem. Pan X powiedział mi żebym gotowy projekt przedstawił dyrekcji i żeby dyrekcja podpięła to pod jakiś projekt naukowy w szkole. Wytłumaczyłem to mojej nauczycielce od biologi na co ona stwierdziła że to dobry pomysł, ale sama nie wie jak zacząć tą sprawę i wytłumaczyła mi że na dyrekcję tym bardziej nie ma co liczyć. Stąd wychodzi moje pytanie jak zacząć takie przedsięwzięcie ? ;) Jestem gotowy i pełen zapału do wykonania tego projektu, ale nie mam żadnej wiedzy na temat dotacji itp. Czy ktoś pomógłby mi w tej sprawie czy to na tym forum lub na PW ? Wykonanie takiego projektu przyniosła by korzyść mnie samemu (nowe doświadczenia itp) szkole (możność pochwalenia się dobrze wyposażonym akwarium) i co najważniejsze rybom, które będą mogły w nowo wyposażonym akwarium godnie egzystować. Proszę o pomoc dzięki temu będzie to wspólny sukces, a może jeśli coś z tego wyjdzie będzie to powód do chluby dla wspólnoty szkolnej jak i tego forum akwarystycznego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, jednak na pieniądze z UE ciężko będzie liczyć. Nie przychodzi mi do głowy żaden przykład zastosowania akwarium jako pomocy dydaktycznej. Bardziej bym chyba próbował zorganizować grupę uczniów i ogłosić zbiórkę pieniężną na sprzęt i obsadę. Wtedy po długiej pielęgnacji i inicjatywie samych uczniów opisać przedsięwzięcie w lokalnej prasie. Jeżeli uzbieracie dość pieniędzy i wystarczy na jakiś zbiornik ok 200l to pięknie urządzony i prowadzony będzie chlubą szkoły. proponowałbym pomoc rodziców (stolarzy o szafkę, może któryś z rodziców jest szklarzem to by baniak posklejał, elektryk zrobi oświetlenie itd... na pewno znajdzie się ktoś chętny do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...