Skocz do zawartości

Akwarium 260 l (filtracja)


lukasz1992
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

A ja myślę ,że z czasem ci to nie wystarczy. ;)

Mam akwarium 200l

1-aqua szut silent 3

2-fan 3 plus

Dodatkowo jeszcze aqua szut senior bio-czyli ten sam co ty.

Jest rewelacyjnie :D:D

Masz dwa filtry,które czyszczą mechaniczne zanieczyszczenia ,a gdzie biologiczne.

Same gąbki,gdzie ceramika,która jest bardzo ważna,gdzie bio kulki----nie ma.

W tym atman 200- 300l jest ceramika,ale tyle co kot napłakał.

Proponuje zakup jakiegoś kubełka,z czasem zobaczysz tego efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa filtry,które czyszczą mechaniczne zanieczyszczenia ,a gdzie biologiczne.

Same gąbki

z tego co wiem to gąbki ze względu na swoją strukturę, mają dużą powierzchnie - duża powierzchnia = duże złoże bakteryjne :>

 

 

 

Proponuje zakup jakiegoś kubełka,z czasem zobaczysz tego efekt.

nie warto, chłopak i tak będzie miał tam jakąś mała pierdziawkę, a potem będzie płacz i zgrzytanie zębów że coś nie halo jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to są tylko gąbki,a gdzie ceramika ,bio kulki,albo inne wkłady filtracyjne,oto mi chodzi.

Same gąbki wydają mi za cienkie,taka jest moja opinia,nikt nie musi się z nią zgadzać.

A jeszcze ktoś kto ma zamiar założyć akwarium 260l,musi zainwestować w dobrą filtrację,filtr zewnętrzny,kubełkowy a nie w byle co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ej, nie doradzajcie kupna kubełka bo on tam już ma kubełek - może nie wysokiej klasy, ale jest ;)

A w kubełku wiadomo, daje się coś więcej niż gąbki ;)

Trochę słaby jak na ten litraż, ale do tego jest w miarę ok wewnętrzny, można powiedzieć że będzie służył jako mechaniczny, myślę razem dadzą rade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to jakie ryby tam trzymasz, Twoja filtracja nie będzie wydajna. Pojawią się z czasem glony i będzie problem z ustabilizowaniem wody. Akary mają szybką przemianę materii tak więc musisz liczyć filtrację 260x5-krotność litrażu, minimum kubeł 1000/l h lub jakaś 700-ka + wewnętrzny 1100l/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...