Skocz do zawartości

[63l] ogólne


mareqq1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :D Chciałbym wam zaprezentować moje akwarium:

 

Akwarium o wym. 60x30x35

 

Filtracja: Atman At-f302

Grzałka: Atman At-75W

Oświetlenie: świetlówka 15W

 

Rośliny: ludwigia repens, cabomba caroliniana, lysimachia nummularia, rotala walichi... nie jestem pewny czy dobrze określiłem gatunki tych roślin ;P a reszty niestety nie znam..

 

Ryby: gurami x2, molinezje x2, mieczyki x6, gupiki x8, kardynałki chińskie x4, neon innesa x1, glonojady x3, bystrzyk ozdobny x1, danio pręgowany x1, danio lamparci x1, kirysek spiżowy x2, kirysek pstry x2

 

Wiem, że sprzęt który posiadam jest troszkę słaby ale z czasem może uda mi się zainwestować w lepszy.. Oczywiście planuje dodanie kolejnej świetlówki.. A reszta przyjdzie z czasem.

 

No i jeśli chodzi o obsadę to wiem, że to ,,zupa rybna" ale część z tych ryb dostałem od kolegi a byłoby żal gdyby je poprostu wyrzucił..

Mam nadzieję, że z waszą pomocą jeszcze uda mi się stworzyć z tego akwarium coś dobrego :)

Dlatego liczę na wasza pomoc, wasze propozycje dotyczące zmian.. I nie bądźcie tacy surowi hehe :) Z góry dzięki :)

A to fotka mojego akwa:

 

post-2646-13685157545862_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt... o wysokiej jakości sam wiesz, można by zainwestować w drugą świetlówkę i lepszy filtr.

 

Aranżacja...całkiem całkiem, pomysł z kamieniami... ok ale powtórzony 2 razy wygląda co najmniej dziwnie ;)

 

Obsada... 60l...

- gurami x2

- molinezje x2 - rosną spore min 80-100l, 60 to trochę mało dla nich

- mieczyki x6 - mieczyk hellera, rosną bardzo duże - min 100l

- gupiki x8 - do zbiornika ok... ale z przerybieniem - nie ok

- kardynałki chińskie x4

- neon innesa x1 - nie no... ryba stadna... min 6 sztuk, sama czuje sie b. źle

- glonojady x3 - ekmh, jak masz możliwość wymień na otosy

- bystrzyk ozdobny x1 - ryba stadna... kolejna

- danio pręgowany x1 - ryba stadna

- danio lamparci x1 - ryba również stadna

- kirysek spiżowy x2 - jw. min 5 sztuk jednego gatunku

- kirysek pstry x2 - to samo co spiżowy

To nie zupa... to sushi rybne i ogromne przerybienie... spora część do oddania do zoologa niestety... większość nie do trzymania w takim akwarium, a akurat ryby stadne... nie trzymane w stadach.

Z tym co jest teraz, daje gwarancje że w ciągu miesiąca/dwóch nie obejdzie się bez zgonów.

 

Zmienisz obsadę i akwarium będzie ok.

 

PS: Masz tam bardzo ładną samicę gupika, mieszkasz może w małopolsce? Może byłbym chętny ją odkupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie akwa mi się podoba. Nie podobają mi się groty, ponieważ wyglądają nie naturalnie. Nie piszesz nic o nawozach, nie wiem czy nie stosujesz czy po prostu nie napisałeś. Jeżeli nie stosujesz to ciężko ci będzie hodować nie które rośliny a poza tym stawiam, że wkrótce mogą pojawić się problemy z glonami ponieważ masz przerybione akwarium i skoczy ci NO3. Jak założysz drugą świetlówkę to polecam założenie bimbrowni CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...