Skocz do zawartości

bojownik a reszta towarzystwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie bojownika. Mam zamiar sprawić sobie 1 szt tylko się zastanawiam czy innym lokatorom mojego akwarium to będzie "na ręke":) Głownie myśle tu o gupikach i o ich pięknych ogonach :):lol:

Ponadto jest jeszcze molinezje, labeo, brzanka rekina, kiryski i zbrojniki. Ale myśle że im towarzystwo bojownika zbytnio nie powinno przeszkadzac.. Może się myle

Aha i zapomnialem jeszcze o sumikach szklistych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymałem wiele lat bojownika w baniaku towarzyskim i nigdy nic złego się nie działo.

Jest to ryba bardzo spokojna (wręcz flegmatyczna) i do ogólnego jak najbardziej się nadaje...

Jest jednak jeden warunek.

Nie mozesz mieć innego bojownika w tym samym zbiorniku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymałem wiele lat bojownika w baniaku towarzyskim i nigdy nic złego się nie działo.

Jest to ryba bardzo spokojna (wręcz flegmatyczna) i do ogólnego jak najbardziej się nadaje...

Jest jednak jeden warunek.

Nie mozesz mieć innego bojownika w tym samym zbiorniku !

To że innego bojownika nie może byćto wiem :):) planuje mu dokupić może jakieś samiczki 2, 3 szt żeby się nie nudził. Ale na samiczki to chyba w sklepie ciężko natrafić z tego co zdążyłem zaobserwować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz ich rozmnażać to daruj sobie samiczki.

Samce bojownika walczą pomiędzy innymi samcami, ale bywaja również bezwzględne dla własnych samic.

Obecność samicy powoduje agresję do własnego gatunku jak i innych.

Jak u ludzi !

 

Ok

Samice to chyba zły pomysł :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to 45l i autor postu grubo przesadza, może jeszcze chcesz tam wsadzić Pielęgnicę Pawiooką albo Zółwia czerwonolicego?

 

Ps. mam nadzieje, że od tej pory zaczniesz się pytać co masz zrobić, żeby twoje akwarium miało podstawy do tego aby nazwać cię akwarystą a nie sadystą, jeśli nie, to osobiście wywalę cię z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz wszystko wiem ... akwarium 45L

 

Witam

Mam pytanie odnośnie bojownika. Mam zamiar sprawić sobie 1 szt tylko się zastanawiam czy innym lokatorom ... to będzie "na ręke":) Głownie myśle tu o gupikach i o ich pięknych ogonach :):lol:

Ponadto jest jeszcze molinezje, labeo, brzanka rekina, kiryski i zbrojniki.

Aha i zapomnialem jeszcze o sumikach szklistych

Ta obsada ... jest naprawde okropna w 45L z Twojej obsady nadają sie TYLKO gupiki ....

 

mojego akwarium

przepraszam , czego ? .... chyba rozumiesz aluzje

 

Ale myśle że im towarzystwo bojownika zbytnio nie powinno przeszkadzac.. Może się myle

jasne że będzie przeszkadzać .... w tak małym baniaku ? każdy kolejny gupik juz przeszkadza

 

 

 

radzę Tobie... zmień tą obsade , i to jak najszybciej ... męczysz bardzo te ryby ... nie rozumiem ludzi , dostęp do internetu , ale żeby wyczytać podstawowe info o danej rybie to co ? .... internet to nie tylko fotka.pl i gry.pl oraz na czym to sie teraz siedzi... O! menelgame itd.... masz internet... więc z niego korzystaj w dobry sposób.... weź poczytaj o wymaganiach swoich ryb... może wkońcu skapujesz ... że te ryby źle sie czuja... a Ty jeszcze dokupujesz :roll::roll: naprawde.... okropne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz wszystko wiem ... akwarium 45L

 

Witam

Mam pytanie odnośnie bojownika. Mam zamiar sprawić sobie 1 szt tylko się zastanawiam czy innym lokatorom ... to będzie "na ręke":) Głownie myśle tu o gupikach i o ich pięknych ogonach :):lol:

Ponadto jest jeszcze molinezje, labeo, brzanka rekina, kiryski i zbrojniki.

Aha i zapomnialem jeszcze o sumikach szklistych

Ta obsada ... jest naprawde okropna w 45L z Twojej obsady nadają sie TYLKO gupiki ....

 

mojego akwarium

przepraszam , czego ? .... chyba rozumiesz aluzje

 

Ale myśle że im towarzystwo bojownika zbytnio nie powinno przeszkadzac.. Może się myle

jasne że będzie przeszkadzać .... w tak małym baniaku ? każdy kolejny gupik juz przeszkadza

 

 

 

radzę Tobie... zmień tą obsade , i to jak najszybciej ... męczysz bardzo te ryby ... nie rozumiem ludzi , dostęp do internetu , ale żeby wyczytać podstawowe info o danej rybie to co ? .... internet to nie tylko fotka.pl i gry.pl oraz na czym to sie teraz siedzi... O! menelgame itd.... masz internet... więc z niego korzystaj w dobry sposób.... weź poczytaj o wymaganiach swoich ryb... może wkońcu skapujesz ... że te ryby źle sie czuja... a Ty jeszcze dokupujesz :roll::roll: naprawde.... okropne...

 

Musze cie rozczarować ale litraż sie zmienił i to .... trzykrotnie także daruj sobie te uwagi.

Aha zapomniałeś dodać jeszcze naszej klasy ale to pewnie dlatego że i ty tam siedzisz :oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy "starzy bywalcy" daliście się nakręcić...

Myślę,że zupełnie niepotrzebnie.

Przecież napisał konkret !

Chodzi mu o to czy bojownik ze wzgledu na swą agresywność nie poszarpie ogonów gupików.

Odpowiedź brzmi "nie" jeżeli będzie sam.

Bardziej niebezpieczne dla ogonów są brznki, które kolega posiada, a jak sie domyslam problemu nie ma.

 

Inną sprawą jest obsada w odpowiednim litrażu, ale przeciez to jest inny temat i nie o to się założyciel tematu pytał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...