Skocz do zawartości

[200l] Hiroszima aktualizacja str.3


Notes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Wymiary: 100x50x40 cm 200l

 

Chemia:

Ph 7,5

Kh 8

Gh 7

NO2 0

NO3 15-20

 

Wyposażenie:

oświetlenie: 4x 30watt świetlówki Osram Lumilux SkyWhite 410-460nm

filtracja: Tetratec ex700

ogrzewanie: made in italy 50W temp. 23C

 

Podłoże:

ziemia ogrodowa

5cm bazaltu

Obsada:

fauna: 12x brzanka sumatrzańska

kilkax Cambarellus orange (raczek)

4x kirysek spiżowy

4x otosek

flora:

taiwan moss

 

 

Żywnienie ryb- płatki i robaczki :D

 

Dekoracje:

korzeń z jakiegoś owocowego drzewka

bambus

 

 

Jestem otwarty na wszelkie uwagi, porady oraz krytykę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No racja, styl japoński... "jakotako". Może jak się rozrośnie to będzie lepiej bo na razie to trochę pustki. Może pomyślisz nad jakimś zróżnicowaniem dna (plaża, oddzielenie linii roślin, może jakiś trawnik, dołożenie kamieni)? Może warto czymś zasłonić ten korzonek na dole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziękuje za liczne komentarze

Te rurki to spreparowane bambusy (konieczność-raczki muszą mieć jakieś schronienie a to było pod ręką)

Tło postaram się skombinować (pewnie będzie czarny bristol)

Pieniążków brak ale myślę nad wywaleniem mchu i dać dookoła Hemianthus callitrichoides i zrobić taką wysepkę.

Narazie na tył pomysłu nie mam ale czas pokaże bo kilka sadzonek jest i sobie tam rosną powoli...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już zestaw oświetlenia dodatkowego 2x30w i czekam na przesyłkę (będzie 0,6W/L) lecz rezygnuję z jakiegokolwiek dywanu bo zauważyłem co się dzieje mchem, zbiera się syf ni jak to wyczyścić, odpuściłem sobie.

Niedługo spora dostawa roślin. Tło zostało zrobione.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołączona grafika

 

No i mam rośliny Rotala Rotundifolia 50szt na środek i Heteranthera zosterifolia na tył 40szt wszystko sadzonki z przycinki.

Z przodu zwartka zakrywa początek korzenia mam jeszcze taką paprotkę z drugiego zbiornika. Na korzeń wspina się wąkrotka białogłowa. Jak się wszystko rozrośnie to przytnę i uzupełnię puste boki i pomyśle co wrzucić na przód.

Dodane tło.

W dalszym ciągu czekam na dodatkowy starter do świetlówek.

 

Pozdrawiam

 

EDIT

Dołączona grafika

Przyszedł starter i mam w obecnej chwili 0,6W/L

Przesadziłem towarzystwo nie muszę chyba mówić dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Oglądałem to akwa od początku.

Zrobiłeś błąd rozsadzając te rośliny. Tak jak napisał przedmówca: jako "wyspa" lepiej to wyglądało. Do tego jakiś trawniczek i będzie wypas. Masz duży zbiornik a tylko jeden korzeń, pomyśl o dołożeniu drugiego, podobnego na środek. Bo jak roślinki Ci wystrzelą w górę to zasłonią Ci całkowicie ten co masz. Juz powoli zaczyna się gubić w gąszczu. Ale ogólnie akwarium na plus, oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij tą muszlę co leży obok korzenia bo zatwardzi Ci wodę.

Własnie po to tam jest mam wode o twardości 2-3 (stopnie niemieckie) a potrzebuję 6 do 8.

 

Związku z tym że wiele większość tutaj na forum oraz znajomy mówią że wysepka była lepsza to w ferie (mazowieckie) jak znajdę trochę czasu wrócę do poprzedniej formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołączona grafika

Trochę długo nie pisałem a dużo się zmieniło. Akwa miało przeprowadzkę, heterantere szlak trafił ostała się tylko rotala i zwartka. Z czasem zagęszczę tą wyspę po lewej, i przed nią dosadzę zwartki a po prawej będzie jakiś trawniczek zapełniający dolną przestrzeń (narazie eksperymentuje z trawnikiem z mchu tajwańskiego-mój cel:http://yfrog.com/j5greenhillj) Co z tego wyjdzie czas pokaże, narazie wygląda jak wygląda.

 

Pozdrawiam

NoteS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...