Skocz do zawartości

nitki w akwarium na roslinach, glonarium :/ pomocy


dexter123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co tu dużo mówić, sami zobaczcie i coś poradźcie, juz probowalem codziennie przez 3 kolejne dni wymienic 50% wody ale jak widac nic nie dalo, akwarium 60l, z nawozow na poczatku lalem tylko planta gainer macro i kilka razy wlalem po 1ml planta gainer ferro + bo classica nie mialem, dopiero po jakims czasie zaczalem uzywac planta gainer classic przy podmianach co tydz okolo 2-3ml , wymiana okolo 14l w 60l, planta gainer macro wlewam co 3 dni 1ml. szczerze powiem ,ze nie mam doswiadczenia w dawkowaniu nawozow tak wiec czekam na pomoc w tym temacie. dziala mi tez bimbrownia i mam 2 swietlowki 15W- jedna philips 840 i fluora osram. ogolnie roslin tez troszke mam ale narazie w akwarium balagan, czekam na zwirek drobniejszy i bedzie restart. prosze o pomoc bo ogolnie kiedys juz tez miale mten problem ale wyskoczyly okrzemki, mialem restart i potem jakis czas byl spokoj a teraz znowu :/ chce tego uniknac.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

moje akwa w calosci

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś podobnego jednak w znacznie mniejszym wymiarze.

Zauważyłem że pojawiło się to jak zwiększyłem nawożenie roślin - obecnie daję tylko tabletki pod roślinki - nie daję nic w płynie.

Puki co walczę z tym poprzez ograniczanie oświetlenia i usunąłem zainfekowane liście z roślin i dokupiłem 2 kosiarki i otoska - mam nadzieję że sobie poradzą.

Jeszcze się zastanawiam nad krewetkami. Może one sobie z tym poradzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chcialbym znalesc przyczyne ale gdzie jej szukac... w cale nie przesadzalem z nawozami, mam dwie swietlowki 15W fluora osram i philips 840, wlaczam bimbrownie na dzien i tyle, i podaje przy podmianach planta gainer classic i ze 2 x w tyg planta gainer macro po 1ml i to wszystko a mam problem z glonami i wczesniej to jeszcze nie mialem nitek a teraz to juz pajeczyna mi sie powoli robi na roslinach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...