Skocz do zawartości

Agresywna ryba


Dzierzka666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupilam parkę gurami złotych; BTW dziękuję za wskazówki mi udzielone, widać na 100%, ktory to samiec; niestety po charakterze także. Otóż tak jakoś pechowo samiczka jest nawet widocznie mniejsza od niego, nie wiem, czy to ma jakiś wpływ na jego zachowanie, ale w każdym razie strasznie ją gania i podgryza. Najgorsze jest to, że ona czasem go gryzie i wtedy on się cofa, ale najczęściej ona ucieka przed nim i wtedy jego agresja wzrasta, właśnie wtedy ją podskubuje. Nie mam możliwosci rozdzielenia ich (kwarantanna). Bidula siedzi tylko w jednym kacie i boi sie wyplynąć na szersze wody, boję się też jakiejś infekcji od tego skubania. Na szczęście wpuszczam akryflawinę, więc może jest dobrze zabezpieczona. Czy jest szansa na zmianę jego zachowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to nie jest jeszcze ostateczna obsada mojego akwa, i tak planuję dokupić parkę bojowników i prętnikow karłowatych i też właśnie pomyslałąm, że samiec bojusia pokaże guramiemu, gdzie jego miejsce... :P żeby tylko on tej swojej samicy nie zjadł do tego czasu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...