Skocz do zawartości

[200L] Ameryka


Petrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Będzie to krótka fotorelacja jak zakładam moje drugie akwarium. A zarazem pierwsze, które chciałbym aby wyglądało na profesjonalne. Chociaż w małym stopniu ;)

 

Akwarium zalane 3 tyg. temu.

 

Opis techniczny.

Akwarium: 200L [100x40x50]

Filtracja:

Tetratec EX700

Aqua Clear 30

Razem: 1267 l/h

 

Oświetlenie: Belka Hagen GLO T5 2x 39W

aqua medic T5 Plant Grow

aqua medic T5 Reef White 10K

 

Grzałka: Elite 100W z termostatem

 

Flora:

8x kirys spiżowy +1 maluch

2x zbrojnik niebieski

4x gupik

2 pary pielęgniczki ramireza

9x neon czarny

 

Fauna:

Bacopa monnieri (12 sadzonek)

Echinodorus bleheri (2 sadzonki)

Ludwigia repens (4 sadzonki)

Valisnieria spiralis tiger (wiem, wiem, nie jest to Ameryka)

Alternanthera Splendida (5 sadzonek)

Micranthemum Umbrosum (?? sadzonek)

Eleocharis Parvula

 

Wiem, że skromnie, ale poczekam kiedy się rozrośnie ewentualnie w ciągu kilku tyg. dokupię więcej, szczególnie Eleocharis Parvula ale nie było więcej jak kupowałem.

 

Podłoże:

Ziemia ogrodowa ok 1,5cm

Bazalt 26kg

 

Do tego 3 korzenie.

 

Nawożenie:

na razie tylko K2SO4

 

Co planuje w przyszłości?

Kolejna belka 1x39W

Butlę CO2

 

Napotkane problem:

- sadzenie trawy (Eleocharis Parvula) to katorga ;) szczególnie, że nie mam pojęcia czy dobrze to zrobiłem i czy z tą ilością jaką mam mogę liczyć na to, że za kilka tyg. będzie to ładnie wyglądało?

- sadzenie Micranthemum Umbrosum też mi troszkę dylematów przysporzyło, ponieważ na pierwszy rzut oka nie widziałem gdzie jest góra a gdzie dół. Malutkie sadzonki po ok. 5cm bez korzeni. Zobaczę czy się przyjmie.

 

Oto fotki:

Zestaw nabyty w październiku

Dołączona grafika

 

Belkę dopiero kupiłem po 3 tyg. (25.11.09] Co zresztą widać po Ludwigi repens, długa, mało przyrostów i zielona :/

Dołączona grafika

 

Oto efekt na dzień dzisiejszy [27.11.2009]

Jestem świadomy, że nie wygląda rewelacyjnie ale cały czas się uczę ;) Mam nadzieję, że z nowym oświetleniem rośliny zaczną rosnąć.

Dołączona grafika

 

Niedługo dodam więcej zdjęć baniaka oraz wzmocnienia komody bo Atreyu prosił ;]

 

Wiem, że widać grzałkę ale liczę, że Valisnieria spiralis zakryje ją. jak narazie przez 3tyg. praktycznie nie rośnie. Plus jest taki, że nie gnije ;] Może w końcu ruszy.

 

Edycja:

[kolejne fotki]

 

Kirysek spiżowy

Dołączona grafika

 

Wzmocnienie komody.

Dołączona grafika

Profil 30x20. Wzmocnienie jest z lewej jak i prawej strony komody. Wygląda jak rama od stolika, niestety nie widać góry ponieważ musiałbym demontować szufladę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flora:

8x kirys spiżowy +1 maluch

 

 

 

Bazalt 26kg

 

 

Chyba żartujesz, ze umieściłeś kiryski mając bazalt, który ma ostre krawędzie i rani ich wąsy. Zastanów się czy bardziej zależy Ci na ciemnym żwirze, czy na kiryskach i pozbądź się jednego. Łatwiej chyba będzie z rybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Flora:

8x kirys spiżowy +1 maluch

 

 

 

Bazalt 26kg

 

 

Chyba żartujesz, ze umieściłeś kiryski mając bazalt, który ma ostre krawędzie i rani ich wąsy. Zastanów się czy bardziej zależy Ci na ciemnym żwirze, czy na kiryskach i pozbądź się jednego. Łatwiej chyba będzie z rybami.

Nie żartuję. Przeczytałem, dużo opinii nie tylko na tym forum odnośnie bazaltu i kirysów i zdania są bardzo podzielone. U mnie pływają już 2 tyg. i czują się bardzo dobrze. Ani jeden nie stracił wąsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za komentarze. Roślinki się trochę rozrosły. Szczególnie ludwigia i poszła już "pod nóż". Na razie czekam jak się przyjmie lub nie Alternanthera Splendida bo nie wygląda zbyt dobrze. Natomiast po 3 tyg. postoju ruszyła Valisnieria spiralis. Dokupiłem Micranthemum Umbrosum i czekam aż dojdzie wtedy dam fotki. Mam wątpliwości czy Eleocharis Parvula się przyjmie. Nowi mieszkańcy od kilku dni to p. ramireza (4szt.) i neony czarne. Aktualnie tylko 9 szt. bo nie było więcej, ale w tym tyg. dokupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik masz taki sam jak ja 700 tetry powinna wystarczyc... u mnie ciagnie 1200 ale wszystko zalezy jakie ryby bedziesz tam mial co do akwarium..widac ze poczatki .. brak zdecydowania ale kto z nas tak nie zaczynał... a co cieszy to 200l nie kula...zapraszam do mnie na filmik i na ocene...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tetra pracuje 24/7 a aqua clear 12/7. Nie wiem dlaczego piszesz w czasie przyszłym, ale ja już mam tam ryby ;) Czekam na dostawę u mnie w akwarystycznym neonów czarnych - 11szt. i to już będzie kompletna obsada. Co do braku niezdecydowania to raczej się mylisz ponieważ przed powstaniem baniaka wiedziałem jakie będę miał rośliny oraz obsadę. Jedynie nie do końca miałem pomysł obsadzenia roślinnością baniaka, aby wszystko ładnie się komponowało. Aktualnie w planach mam zrobienie trawnika z Micranthemum Umbrosum. Tylko muszę poczekać, aż zacznie rosnąć. Jak już wspomniałem na dniach będę miał jeszcze więcej ww. rośliny (czekam na kuriera) Nie wiem czy powoli i z umiarem nie zacząć nawozić. Mam Planta Activ Mikro i Makro + K2SO4 (którym aktualnie nawożę baniak) ponieważ mam chyba za mało żelaza co widzę po Micranthemum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Troszkę mnie nie było na forum. Dużo się od tamtego czasu zmieniło. Po pierwsze musiałem zrobić restart ponieważ dostała się ziemia do wody i glonów nie dałem rady opanować. Aktualnie nie mam za bardzo czym się chwalić ponieważ dużo roślin straciłem przez glony. Jutro, najpóźniej pojutrze będę miał nowe roślinki. Od restartu minęło półtorej tygodnia. Aktualnie jako podłoże wziąłem 30l JBL Manado. Ciekaw jestem jak roślinki będą rosnąć.

 

Aktualna obsada:

4x p. ramireza

4x kirys spiżowy

15x neon czarny

5x gupik

1x zbrojnik niebieski (albinos)

 

Oto młode p. ramireza...

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nie ograniczam się tym razem do biotopu ponieważ będą rośliny z Ameryki jak i Azji. Sprzęt nie uległ zmianie. Jedynie myślę, czy nie kupić kolejnej belki 2x39W. Tylko wolałbym coś mniej prądożernego. Czekam kiedy zaczną robić porządne lampy LED'owe w rozsądnej cenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...