Jump to content

czy sa testery wody elektroniczne


Recommended Posts

Są, ale ceny takich zabawek są trzy, a czasem cztero-cyfrowe ;)

 

Kup testy, ale dobrej firmy i kropelkowe - będą bardzo dokładne, a przynajmniej na tyle dokładne że więcej nikomu nie potrzeba ;) chyba że zamiast np ph 7.2 potrzebujesz wiedzieć że masz 7.238 8-)

 

Specjalne komputery/mierniki elektroniczne do mierzenia parametrów to moim zdaniem ta sama kategoria co sprowadzane z Japoni kamyczki ADA za kilkaset złotych za kilogram - czyli wszytko fajne, ale dla kogoś kto ma nadmiar gotówki. Umilenie życia/bajer - ale i bez tego można tworzyć równie dobre akwaria, dużo niższym kosztem.

Link to comment
Share on other sites

Jako elektronik mogę dodać, że tworzenie dokładnych czujników reagujących na jakieś parametry fizyczne bądź chemiczne jest bardzo skomplikowane a przez to drogie. Dodatkowym problemem jest kalibracja takich przyrządów, która uniemożliwia naprawdę masową i tanią produkcję. Miałem do czynienia z różnymi miernikami stężeń gazów w powietrzu. Np czujnik metanu był tez wrażliwy na inne palne gazy i opary. Czujniki tlenku węgla tak samo potrafią być okłamywane przez niektóre substancje. To wszystko rodzi masę problemów i dlatego faktyczne ceny takich mierników elektronicznych są takie a nie inne.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...