Skocz do zawartości

Żwir a ziemia


Rekomendowane odpowiedzi

Czy pod żwir powinno się dawać ziemię, jak tak to jaką. Czytałem że żwiru powinno być około 7,5 cm. Czy można wsadzić do akwa rośliny jakie się chce, czy trzeba też je odpowiednio dobrać tak jak ryby. Mam w moim akwa rośliny ale są takie wypłowiałe i popękane, od czego to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj informacje na temat swojego zbiornika:

-oświetlenie

-objętość

-filtracja

- nawożenie

- nie wiem co jeszcze :)

 

To ty masz już te rośliny posadzone i chcesz zmienić coś tak? Widzę że piszesz coś o ziemi pod żwir zapewne chodzi ci o akwarium "lowtech" odsyłam cię do wujka google, chociaż na tym forum jeżeli użyjesz opcji szukaj też znajdziesz tematy wielu użytkowników na ten temat np. Grześka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz zbytniego doświadczenia w akwarystyce to proponuję żebyś nie frasował swojej głowy pomysłem o akwarium na ziemi. Jeżeli chcesz żeby rośliny były zdrowe przy zakładaniu akwarium kup jakiś podkład nawożący pod żwir, dostosuj oświetlenie. Minimalnie 0,5 W/l oczywiście przy mniejszej ilości watów też będzie rosnąć.Tu masz właśnie listę roślin cieniolubnych viewtopic.php?f=5&t=9355. Masz jakieś pytania może do aktualnej sytuacji twojego akwarium? Zapytam jeszcze od jakiego czasu masz założone akwarium i czy są w nim ryby ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja polecam ziemię. Tylko aby była bez żadnych nawozów. Sam tak mam już miesiąc i jestem zadowolony na to z 5cm żwiru (niezbyt duża granulacja) i będzie ok. Co do roślin to poczytaj przed kupnem w internecie. Ja polecam biotopy, nie lubię mieszać Ameryki z Azja itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam od początku życia, czyli 18 lat ale przez ostatnie 15 lat zajmował się nim tata i wszystko było cacy, jednak dał mi pod opiekę je i mam tylko gupiki, 3 glonojady syjamskie i bojownika niebieskiego.

 

Doradzicie może jaki jest najlepsze kupny żwir?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...