Jump to content

MajsterDG

Użytkownik
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About MajsterDG

 • Rank
  Podglądacz
 • Birthday 12/10/1991

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Dąbrowa Górnicza
 • Zainteresowania
  Sport
  Informatyka
  Akwarystyka
 1. Kolega powiedział mi że kiedyś wytwarzał co2 za pomocą drożdży, ale ie pamięta dokładnie już jak. Może ktoś z was może mi to opowiedzieć? Byłbym bardzo wdzięczny A co do co2 to nie obejdzie się bez niego?
 2. MajsterDG

  Żwir a ziemia

  Akwarium mam od początku życia, czyli 18 lat ale przez ostatnie 15 lat zajmował się nim tata i wszystko było cacy, jednak dał mi pod opiekę je i mam tylko gupiki, 3 glonojady syjamskie i bojownika niebieskiego. Doradzicie może jaki jest najlepsze kupny żwir?
 3. MajsterDG

  Obsada 240

  No to jakie mi radzicie ryby, ładne i mało agresywne? Chciałbym zakupić pielęgnicę pawiooką, ale wyczytałem że jest agresywna. z jakimi rybami mógłbym ją trzymać?
 4. MajsterDG

  Żwir a ziemia

  Mam akwa, nie jest za dobrze urządzone, chcę zrobić nowe po nowym roku więc się wypytuję o wszystko żeby nie zniszczyć czegoś.
 5. Czy pod żwir powinno się dawać ziemię, jak tak to jaką. Czytałem że żwiru powinno być około 7,5 cm. Czy można wsadzić do akwa rośliny jakie się chce, czy trzeba też je odpowiednio dobrać tak jak ryby. Mam w moim akwa rośliny ale są takie wypłowiałe i popękane, od czego to może być?
 6. Niestety świeci na przód ;/ Jedyne wyjście to zasłonić zasłoną lub roletami dzięki za pomocne sugestie
 7. MajsterDG

  Obsada 240

  Gupików zostawię tak z 4 duże samice i 2 samce. Kardynałki chińskie nie utrzymały by się w takie wodzie 28 stopni?
 8. no ale jakie stałe? nic mi do głowy nie przychodzi
 9. uff to całe szczęście ze stykną zasłony, bo już cudowałem co by tu zrobić. Ale przez cały dzień musiały by być zasłonięte? Dodam że okno mam od strony południowej
 10. Postanowiłem założyć akwa 240L, aktualnie mam 55L. Problem dotyczy tego, ze szafka na którym ma stać akwa stoi na przeciw okna. Czytałem że nie może być narażone akwarium na promienie słoneczne. Co mam zrobić żeby uchronić moje akwa przed zbyt dużymi promieniami. Dodam, że nie mogę przestawić szafki w inne miejsce (zbyt mały pokój). Mam dać do okien rolety, czy wystarczy tylko zasłonić okno. Moja aktualne akwa stoi tak samo na przeciwko okna. Rośliny rozrastają się dość dobrze, tylko niektóre są takie blade i spadają im liście, na niektórych liściach i szybie tworzą się takie niewielkie kępki takiego jakby mchu. Czy to od słońca, czy od czegoś innego? Jak się mogę tego pozbyć?
 11. MajsterDG

  Obsada 240

  Mam akwa 58 litrów, mam zamiar po nowym roku założyć 240 więc takie pytania do was. Jaka obsada? Myślałem nad: Kosiarką, otoskiem, kardynałkiem chińskim, mieczykami hallera, mieczyk welonowy, neonki innesa, w starym akwa mam około 30 gupików, 3 glonojady syjamskie i zbrojnika niebieskiego, mam też krewetkę Czy mogę w nowym akwa trzymać pare gupików dla żywego pokarmu ( chodzi o młode)? Chciałbym też trzymać skalary, ale boje się że nie zrobię im dobry warunków. Proszę o rady
×