Jump to content

Pytanie o akwarium


Recommended Posts

Pokrywa rzecz przydatna, woda w akwa nie chłodzi się tak szybko rybki nie wyskakują i jest gdzie zamocować oświetlenie. Co do samej pokrywy możesz zrobić sam ale koszt będzie pewnie taki sam lub porównywalny z pokrywą kupioną a do pokrywy robionej musisz doliczyć jeszcze koszt oświetlenia nie wspominając że przy gotowej pokrywie i tak trzeba by przerobić oświetlenie bo z reguły jest ono za słabe.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi ci o cały zestaw to fakt jest droższy niż samo akwarium co jest logiczne ale zestaw na allegro jest i tak tańszy niż jak byś kupował w sklepie. Ja ostatnio kupowałem akwarium i całe wyposażenie przez allegro i wyszło mnie dużo taniej niż kupowanie w sklepie. Zawsze możesz samemu zrobić pokrywę ale jeśli masz dwie lewe ręce do majsterkowania jak ja to proponuje kupić standardową pokrywę i przerobić ja, ja tak przynajmniej zrobiłem. Nie zmniejszaj litrażu będziesz żałował potem tak jak kolega napisał akwarystyka to nie jest tanie hobby ale warto, lepiej poczekaj nazbieraj więcej kasy.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz zamiar włożyć do akwa roślinki to pokrywa jest niezbędna. Zielsko potrzebuje światło. Jedne mniej drugie więcej ale światło musi być ;)

Są różne rodzaju belki oświetleniowe albo lampki takie jak biurkowe na rączce, ale wiadomo najwygodniejsza jest pokrywa. Plusem jest to że pokrywa zatrzymuje wilgoć a jeżeli ktoś mieszka w zimie w kamienicy to wilgoć i grzyb na ścianie gwarantowany :D

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...