Skocz do zawartości

Kaskada


Rekomendowane odpowiedzi

kupilem filtr Aqua Silent 2

jako filrt dodaktowy

jest w nim tylko gąbka

 

czy moge go wyłaczać na noc?

chlapie tak niemilosiernie że napewno przy nim nie zasne

czy przy uzywaniu go tylko w dzien pojawi sie jakaś flora bakteryjna?

 

mam jeszcze kubelkowy Ekheim ktory pracuje non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co mi dwa kubelki?

 

A po co Ci kaskada i kubełek ;)?

Jaki litraż i obsada że potrzebujesz aż 2 filtry?

Czasem stosuje się kubełek+wewnętrzny do filtracji mechanicznej, ale sytuacji 2 kubły lub kubeł i kaskada jeszcze nie widziałem.

Jak ten 2w1 pracuje jako kubeł ma tą samą moc i materiały co wtedy jak działa jak kaskada więc jaką to robi Ci różnicę? [przy tym że byłby cichszy, cichsza byłaby także kaskada gdyby wylotu wody nie umieszczać wysoko nad taflą]

 

 

Jeden główny kubełek działa non-stop.

Drugi dodatkowy kubeł/kaskadę włączaj i wyłączaj do woli, nic się nie stanie byle by pierwszy główny kubełek działał.

 

 

Edit: sam sobie sprawdziłem, przy tym litrażu i tej obsadzie sama dodatkowa filtracja nieuzasadniona, nie ma ryb wymagających nadfiltracji, ani szybkiego nurtu wody w akwarium. Do tego w tym zbiorniku wystarczyłby nawet sam filtr "dodatkowy", a tu mamy jeszcze jeden [zakładam że wydajniejszy] kubełek. W tym wypadku więcej nie znaczy lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to by jeden filtr byl biologiczny, kubelek wyladowany lawą i ceramiką (wlot z gąbka by nie dostawały sie śmiecie)

a drugi, własnie ta kaskada, mechaniczny

 

no akurat ten model filtra ma waski wypływ i wysoko nad powieszchnia

nie ma żadnej regulacji

 

a rożnica jest taka że kaskade łatwiej zmontować, mniej jest plączących się rurek i zaworów

łatwiej też płukać wkłady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A po co Ci kaskada i kubełek ;)?

Jaki litraż i obsada że potrzebujesz aż 2 filtry?

Czasem stosuje się kubełek+wewnętrzny do filtracji mechanicznej, ale sytuacji 2 kubły lub kubeł i kaskada jeszcze nie widziałem.

 

Hmmm....., natomiast ja już coś takiego widziałem : viewtopic.php?p=96600#p96600 . Prawie 3 lata tak to wyglądało, fzn3 +wewnętrzny jako mechanika oraz tetra 1200 jako biologia. Nic nie umierało, nie padało i miało się całkiem dobrze. Specjalnie piszę w czasie przeszłym , gdyż teraz wiele rzeczy pozmieniałem. Wiem,że nie tylko ja używałem takich rozwiązań. Jako filtr mechaniczny , doskonale nadaje się kaskada jak i zarówno filtr wewnętrzny.Liczy się wydajność ;) . Używałem takiej filtracji, gdyż miałem na początku "małe" problemy z utrzymaniem stałej czystości wody.Natomiast później było to idealne rozwiązanie. Nie musiałem się przejmować myciem filtra w wodzie z akwa, bo i tak zawsze pozostały dwa inne w zbiorniku . Przez 3 lata, przy tej filtracji wszystko było jak należy. Zdawało to egzamin w 100% .Więc nie wiem skąd spostrzeżenia,że tak nie można ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w moim małym akwa coś sprzątam, odmulam czy po prostu grzebie bo mi się nudzi to wieszam na ściankę starą kaskadę z wkładem z włókniny i traktuje ją jako mechanika - popracuje 2-3 h jak ja się bawię i wtedy zciąga większą część syfu który się podczas sprzątania unosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...