Skocz do zawartości

Dziwny ogon u gupika


Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zauważyłem, że jeden Gupik ma dziwnie poszczerbiony ogon. Zaobserwowałem, że czasami Gupiki tej samej maści ganiają się po akwarium podskubując w okolicy głowy ale nigdy za płetwy. Na pierwszym zdjęciu jest rybka z całym ogonem jak i reszta tych samych Gupików a na drugim i trzecim ta sama rybka z dziwnym ogonem. Czy ją coś podskubuje czy ona ma taki bajeczny ogon? Dodam, że rybka zachowuje się normalnie pływa z resztą stada. W akwarium pływa jeszcze parka Ramirez, Neonki, Otosy i Krewetki

post-3196-13685157392432_thumb.jpg

post-3196-13685157392753_thumb.jpg

post-3196-13685157393082_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie 4 samce są tej samej wielkości (w tym ten jeden nieszczęśnik) piąty samiec jest sporo mniejszy i on często gania resztę. Śmiesznie to wygląda jak mały gania dużego. No ale nie gryzą się po ogonach raczej to jak zabawa wygląda, grrrr nie wiem mam jakiegoś niewidocznego agresora :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od pewnego czasu jak zauważyłem ten ogon to obserwuję i obserwuję i agresora nie widać. Ramirezy nawet nie podpływają do Gupików natomiast ten jeden mały Gupik tak mi podejrzanie wygląda, choć jak wspomniałem wyżej wygląda to na zabawę 3-4 Gupików które się kąsają w okolicy głowy nigdy ogonów. No nic czas pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy ale lepiej porzuc hodowle gupikow albo dokup kilka samic bo az mi ich szkoda napewno kierujesz sie ich ubarwieniem ale jak dobrze sie poszuka to mozna znależc piekne samiczki ja na poczatku mialem szare samice a teraz maja przerozne kolory a u gupikow mozna samemu wyhodowac piekne odmiany kolorystyczne sam wyhodowalem kilka poteznych samcow i samic o rozmaitym kolorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym sęk, że nie chcę hodować Gupików, później pewnie je zastąpią Mieczyki ale na razie samce Gupika zostają.

I tak przy ramirezkach nie będziesz mieć młodych, bo one i inne rybcie potraktują narybek jako przekąskę. Ale decyzja "dać samice czy nie" należy do Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak przy ramirezkach nie będziesz mieć młodych, bo one i inne rybcie potraktują narybek jako przekąskę. Ale decyzja "dać samice czy nie" należy do Ciebie.

Nieprawda! Ja mam szaleństwo gupikowe i parka ramirezek tylko spokojnie patrzy na nie i czeka aż wrzucę do wody lepsze przysmaki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...