Jump to content

dziwne odchody neonków


Recommended Posts

Mam dość dziwny problem, mianowicie niepokoją mnie odchody neonów czarnych. Wczoraj jeden miał jakby *zatwardzenie*, bardzo duzo czasu zajeło mu załawianie sie(czyli ok 40 min), w końcu wydalił cos w rodzaju białej kuleczki z cienkim ogonkiem(niestety nie umiem tego inaczej opisać). Dzisiaj sytuacja sie połowicznie powtórzyła, siedziłam(ja czyli dziewczyna tomasa;P) i przez dobre 30 min patrzyłam jak dwa biedaki sie męczą, bo ewidentnie tak było, pływały praktycznie w jednym miejscu i energicznie * potrząsały tyłeczkiem*. Tym razem kupka nie była biała tylko taka normalna ale zdecydownie grubsza od normalnej. Chciałabym zapytać czy to cos niepokojacego?

Link to comment
Share on other sites

przekarmione nie sa napewno, bo tomas pilnuje zeby nie były, ostatnio miały własnie jednodniowa głodówke, a jedza głównie suchy pokarm (sera vipan- podstawowy i sera san), dostaja go raz albo dwa razy dziennie w ilosci którą bez problemu zjadają w mniej niz 3 min (tak mi kazał napisac tomas ale jak dla mnie to one to w przeciagu niecałej minuty wciagaja tak wiecchyba nie sa przekarmione :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Więc może zawinił zbyt jednostajny pokarm? Spróbujcie podać im coś żywego, może rozwielitka? Rybki powinny mieć pokarm urozmaicony, może powtórzę kogoś innego z tego forum, ale jakbyście się czuli jedząc codziennie np.: schab i na kolację kanapki z jednym rodzajem wędliny? Pewnie też mielibyście problemy z wydalaniem ;)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...