Skocz do zawartości

Szybka porada.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejne pytanko, posiadam akwarium 60 litrowe a w nim ekipę:

* 4 Ramirezy ( bardzo spokoje czytając forum )

* 10 neonków

* 2 Głupki

* 1 Glonojada

* 5 Danio

* 4 Ukośniki

* 2 kiryski

 

a do tego chce 4 szt red cherry.

Pytam o łączną ilość ryb czy nie jest za duża i czy jeśli coś dojdzie to będzie nie za dobrze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siuuuuuuuuuuuuuuuuuuuup <- naprawdę szybka porada.

 

A na poważne:

Za dużo ryb i średnio dobrane.

Glonojad - zbrojnik - za małe akwarium.

Na ukośniki tak samo.

Kiryski ryba stadna, 2 to nie stado.

Pisze się gUpiki.

Ramirezy o ile się orientuje trzyma się w parach.

Do tego bym nie dorzucał krewetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja nie wiem jak byłem mały miałem akwarium 40 litów i nic nie bylo że glonojad w nim nie może być a teraz, że ma mieć 100 litrów.

 

Czyli trosze za dużo mówcie przesadziłem kapeczkę... egh ;p

Z tymi ukośnikami to ja wiedziałem że tak bedzie tylko kobieta mi się uparła ze są fajne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja nie wiem jak byłem mały miałem akwarium 40 litów i nic nie bylo że glonojad w nim nie może być a teraz, że ma mieć 100 litrów.

 

Jak byleś mały zapewne stałe łącza internetowe nie były powszechne i wiedza akwarystyczna była tylko "ze słyszenia". W 60l zbrojnik niebieski skarłowacieje - tym bardziej w 40l, a to poważna i nieodwracalna choroba.

 

O ukośniku i jego rozmiarach

http://www.superakwarium.pl/ukosnik-wsp ... id477.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze właśnie wszystko mi rośnie jak nie wiem..

Kupiłem neonki po 1,5 w hurtowni które były małe miałem do wyboru kolejno po 2 i 3 zl po niecałym miesiącu są takie jak to po 3 zł. Danio tak samo takie ładne ogony i płetwy się im porobiły. Ramirezki to 1 parka i wydaje mi sie że 2 samce ale spokoj jest z nimi kiriski to samo byly male teraz sa duże. A mam jeszcze jedno pytanie czy glonojad niebieski to to samo co zółty "zloty"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojnik niebieski to nazwa gatunkowa.

Złoty, albino. - to odmiana tylko niebieskiego a nie inny gatunek.

To normalne że ryby dorosłe są droższe i lepiej kupować młode, ale przed zakupami należy poczytać o rybach które chcemy by kupić takie jakie się nadają a nie dlatego "bo ta mi się podoba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bez przesady ............ Zbrojnik niebieski to nie Pielęgnica Pawiooka . Wiem wszędzie piszą ze minimum to 100l dla tej ryby .Ale nie dajmy sie zwariować od teorii do praktyki daleka droga . Sam trzymałem i znam wiele osób co trzymają Zbrojnika niebieskiego w mniejszych zbiornikach i ani Mi , ani Moim znajomym Nic nie skarłowaciało .......... A wręcz przeciwnie z powodzeniem wiele osób rozmnaża tą rybę.. Nie mówię zaraz o stadzie ale para spokojnie sobie poradzi w 60 l akwarium .

 

Wielu tu chce błysnąć ale nie wiem tylko czym .tym co na prędce przeczytało na google ??? Bez jaj troszkę doświadczenia i obycia a potem doradzać ........... Na to ze wiedza pisana nie ma się do rzeczywistości są tysiące przykładów......I troszkę rozwagi w osądach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie znam wymagań wszystkich tych ryb które masz teraz w zbiorniku . I nie chce mi się szukać Skoro twierdzisz ze ryby maja sie świetnie nie wchodza sobie w drogę i rozwijają się prawidłowo to oki . Pewnie ze jak ograniczysz ilość ryb przez zredukowanie jednego czy dwóch gatunków będzie lepiej .... I tego jestem pewien .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas hodowałem zbrojniki, co prawda nie w 50/60l ale w 40.

Rozmnażałem je wiele razy z powodzeniem i to bez wiedzy z internetu o którym nawet wtedy nie marzyłem. [swoją drogą połowy tego forum by nie musiało być jakby ludzie mieli podstawową wiedzę na temat wyszukiwania informacji] Ogólnie cały czas w akwarium był haremik i ryby nigdy nie osiągnęły rozmiarów jakie osiąga zdrowy zbrojnik. Swego czasu widziałem jednego zbrojnika hodowanego, na moje oko w 200l i porównując go z tymi moimi wydawał się ogromny, samiec w moich 40l dorósł może do 7cm.

Zbrojnik w 50l to nie zbrodnia, ale ryba która może dorastać ponad 12cm w 50l raczej nie pasuje. Sam mam z braku otosów puki co parę sztuk narybku zbrojnika, jeszcze ze starej hodowli - ale po restarcie jak tylko znajdę otosy to wymienię zbrojniki na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dla przykładu dostałem od znajomego Samca Zbrojnika Niebieskiego trzymanego od maleńkiego w Akwarium 25 -30 l W porównaniu do mojego trzymanego w 250 l Był ogromny i Mój samie nie miał prawa bytu ..... . Ważne żeby dobrze karmić nie tylko to co zostanie ze stołu innych ryb ...... Skro to nie zbrodnia to po co komuś kazać wywalać rybę z akwarium .......??

 

 

Ps. Zanim wymienisz swoje zbrojniki mogą skarłowacieć a jak pewnie wiesz to nie odwracalne. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

95% tego forum raczej nie doradzi zbrojników do 50l.

Wiesz lepiej lub myślisz inaczej, to ok - nie mam nic przeciwko mniejszościom ;]

 

I jestem pewien że narybkowi się nic nie stanie, tak samo jakby odradzać trzymanie narybku dajmy na to molinezji pewien krótki czas w kotniku przez to - bezsens.

 

Glonojad to jest tylko syjamski reszta to zbrojniki i żaden się nie nadaje , jedyna ryba glono-żerną jaka się nadaje do twojego zbiornika jest otosek. Nie lodź się zbrojniki nie zjedzą tobie glonów

I co do ryb glonożernych w 50l, podpisuje się pod tym, z mojej strony koniec na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat zbrojników to powiem coś od siebie. Ja "chodowałem" w zasadzie trzymałem zbrojnika w akwarium ok 25l przez kilka ładnych lat, z tego co widziałem nic mu się nei działo, normalnei był ruchliwy, urósł taki do ok 5-ciu cm. potem zamieniłem się na zbiornik 40l, który teraz mam przłożyłem całą obsadę (wówczas był to zbrojnik kiryski platki)w tej 40l nie widziałem, żadnych niepokojących objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zgadza bo 95% forum nie ma zielonego pojęcia o rybach i w ogóle o akwarystyce . To widać po pytaniach i postach . A i nie 50 l tylko 60 l to troszeczkę więcej .

 

Zgadzam się ze im większy zbiornik tym lepiej ale Nie zgadzam sie ze zbiorniku 60 l nie można trzymać Zbrojnika Niebiskiego .

 

Co do jego przydatności w walce z glonami nawet nie muszę się wypowiadać

 

To czy narybek w kotniku skarłowacieje zależy tylko od ilości czasu jaki tam spędzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...