Skocz do zawartości

Krewetki - rady lub porady


Rekomendowane odpowiedzi

hej widziałem już nie raz krewetki czerwone jakieś filtrujące ale sam osobiście nie trzymałem bardzo chętnie się czegoś dowiem o nich ( prosił bym o odpowiedzi ludzi kto trzyma te skorupiaki .

 

Kupiłem 4 szt. krewetek na razie wcinają jak szalone zobaczymy dalej nie wiem nawet jaki to gatunek ani jak się to mnoży zaczynam z tymi skorupiakami przygodę zobaczymy jakie będą efekty żyją w ogólnym akwa

Są całe przezroczyste i posiadają parę cętek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, posiadam wlasnie dwie krewetki :!: Sa bardzo wrazliwe na roznego rodzaju lekarstwa, przykladem moze byc oodinopur, ktory musialem zastosowac gdyz zachorowaly mi rybki. Oodinopur pomogl mi wyleczyc rybki lecz kuracji nie przezyla jedna z krewetek :/

Potrzebuja one naprawde czystej wody, przebywaja najczesciej z tylu akwarium, przy wylocie z filtra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

O małych nic nie wiem .Te dużą miałem nie koniecznie są czerwone to zależy od koloru pokarmu. Nie miałem problemu ze swoją przez 3 miesiące. Po 3 miesiącach zrzuciła pancerzyk , ja wtedy akurat leżałem w szpitalu ponieważ operacyjnie miałem zakładany aparat na nogę.

Ta krewetka staje się bardzo wrażliwa po zrzuceniu swojego pancerzyka a ja nie powiedziałem mamie żeby ją w takim przypadku wsadziła do kotnika. Rybki ją zamęczyły. Odławiać tą krewetkę trzeba w specjalny sposób, podstawie się do niej watę i nakłania do czepienia się jej wtedy wyciągasz watę razem krewetkom. Wyciąganie krewetki siatkom jest ryzykowne ponieważ jest nie spokojna i łatwo zrobić jej krzywdę szczególnie bez pancerzyka. Możne jej jednak podać sitko siatką do dołu tak aby ją złapała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Krewetka przez pierwsze kilka tygodni w nowym akwarium powinna zrzucić pancerzyk. Racja, jest wtedy bezbronna, ale nie trzeba jej wyławiać. Bardzo potrzebna jest gęsta roślinność w akwarium i dużo kryjówek. Krewecia chowa sie na czas tworzenia nowego pancerza, ale potem znów wychodzi z ukrycia. Krewetki to zwierzątka stadne, powinno się je trzymać od ok 6 szt. oczywiscie trzeba uwzględnić rodzaj krewetek do odpowiedniego litraża. Są one pożyteczne, bo lubią glony, ale też warzywa i owoce np banan, marchew, groszek, ogórek i zjadają też pokarm dla rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dostałem ten dział więc tak sobie czytam.Tez myslałem o tych stworzonkach ale widze ze nie jest łatwo z nimi.Ktos tam napisal ze są z Azji.a w Szwecji ja widzialem tego mnóstwo.Tam zakladają je na haczyk i łapia okonia.Smutne ale prawdziwe,wystrczy że przejedziesz podbierakiem po zarośniętym glonami kamieniu i łapiesz takich 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...