Skocz do zawartości

pomysly na 360l


Pappa2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o pomoc z doborem obsady do akwarium 120x50x60=360l

podobaja mi sie akary pomaranczowopletwe i bardzo bym chial zeby w waszych propozycjach padala ta pielegnica.

z malego akwarium zostaly mi takie ryby jak: dobrana parka skalarow, 12 x neon inessa,

2x opaczek, 1x kirysek, 1x zbrojnik, 2x sum rekini

wiekszosc starych pojdzie do oddania ale narazie je trzymam.

z gory dziekuje za wszelkie pomysly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz akary to zrezygnuj z neonów, daj 6-8x Kirysek Panda Lub Sterby. Zamiast zbrojnika z 4-6x Otosek.

-W 360l nie ma przeciwwskazań żeby hodować kilka zbrojników, możesz je trzymać razem z otosami ;)

4 Otosy sprawdzą się przy 60l a nie 360l, tutaj sporo większe stadko.

Ale w takim litrażu najlepszym "glonożercą" będą kosiarki.

Co dasz na glony zależy od twojego widzi misie bo w tak dużym akwarium możemy brać prawie co nam się podoba ;)

 

-Kirysy to samo co otosy, w 360l więcej.

 

-Na twoim miejscu na pewno pozbyłbym się suma rekiniego.

 

-Jak akwarium z akarą zrezygnuj z skalarów.

 

-I co do tej akary... jedni piszą że jest spokojna, inni że wręcz mordercza...

Jak zależy Ci głównie i przede wszystkim na tej tylko rybie, zrób akwarium gatunkowe - tylko dla niej, ew. jakaś ekipa czyszcząca. A jak ta pielęgnica nie jest taką zabijaką jak myślę to tylko dokupić spore stadko neonów czerwonych i otrzymamy piękny efekt bez zupy rybnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kirysek to rybka stadna więc jedna sztuka to nie stado.

wiem... gdy zaczynalem zakladac swoje PIERWSZE akwarium popelnilem kilka bledow. min nie wzielem pod uwage ze "ryby rosna" i tak akwarium 50 litrowe zrobilo sie bardzo ciasne. dlatego nie dokupywalem innych ryb np kiryskow zeby bylo stado. dodam ze na poczatku byly 2 kiryski (ale to tez nie stado ;) )

 

kusi mnie pomysl Atreyu'a: czyli stado neonkow + parka akar + ekipa sprzatajaca kosiarki +(glonek - mam do niego, a w sumie do niej, sentyment bo juz zaczyna miec ciekawe rozmiary ok 20cm. tylko troszke mnie denerwuje, bo za bardzo lubi ikre skalarow ;) ale mysle ze akara da sobie z nia rade (chyba ze nie bedzie jej w ciemnosci widziala)

wydaje mi sie ze jak znajde mlode akary moga sie przezwyczaic do towazystwa mniejszych neonow. zagrozenia ze strony neonow raczej nie poczuja. gorzej moze byc podczas tarla, ale mysle ze stado da rade gdzies sie schowac. aha napewno przy tej obsadzie nie bede mogl pozwolic sobie na dzien bez karmienia ;)

 

co do zachowania akary pomaranczowopletwe (z tego co czytalem) sa rybami o bardzo roznym temeperamencie - moga byc bardzo spokojne lub bardzo agresywne. wkoncu nazwa GREEN TERROR cos chyba sugeruje ;)

jak macie jeszcze jakies propozycje to prosze piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie dorosłych akar z neonami, nawet czerwonymi nie wydaje mi się szczęśliwym pomysłem, oczywiście tylko dla neonów :P... i nie chodzi tu o agresję a o zwykłą różnicę wielkości. Jeśli akara będzie najedzona to specjalnie polować nie będzie ale jak jej się neon pod pysk nawinie to nie omieszka skonsumować.

Niektórzy trzymają akary ze skalarami i sobie chwalą, tu akurat nie mam żadnych doświadczeń praktycznych więc się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego wlasnie sie obawiam. pysk doroslej akary jest naprawde duzy wiec moze nawet nie poczuc ze zjadla neonka ;)

poszukam informacji na temat obsady green terror + skalar

 

tylko szczerze powiem ze niewiem co z tego bedzie oby dwie ryby to pielegnice i moga pojawiac sie walki o terytorium..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke plany mi sie pomieszaly...

wczoraj robilem urodziny i dostalem 8 skalarow ;)

wiec chyba zostane przy skalarach.

widze to miej wiecej tak..

8 skalarow

30-50 neonkow

glonojad

ok 6 kiryskow

2 opaczki

ok 6 kosiarek (jedna mam, zapomnialem napisac na poczatku postu)

wedlug was co mozna zmienic w tej obsadzie czy zastawic tak jak jest.

na zdieciu widac 2 sumy rekinie (ich mam zamiar sie pozbyc - moze na wigilie zamiast karpia :twisted: )

niewiem czy dokupic neonki inessa czy czerwone. czy neonki czerwone beda plywaly w tej samej lawicy co inessa??

mniej wiecej tak to wyglada.

post-2196-13685157231994_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę jeden problem... chcąc mieć ładnie wkomponowane neony i skalary w otoczenie powinno się mieć duuuużo roślin, zwłaszcza w takim dużym baniaku (pomijam skalary u shadow'a bo to całkiem inna bajka ;)). Żeby mieć dużo ładnych roślin potrzebne jest dobre oświetlenie (tu teoretycznie min. 180 W), CO2, nawożenie a jak na razie roślinki nie prezentują si ę oszałamiająco... no chyba że to sam początek i wszystko to wziąłeś pod uwagę to sorry, że się wymądrzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosliny byly niedawno wsadzone wiec narazie to wyglada tragicznie..

rosliny tez dostalem oprucz zabienic (te pozostaly mi ze starego 50l akwarium).

oswietlenie jakie jest dane to 2x40W (sun-glo i aqua-glo). wiem ze to wychodzi 0.22 w/l ale mimo tego widze ze zabienice rosnaca i wypuszczaja nowe liscie. w planach mialem dawac rosliny, ktore lubia slabe oswietlenie (zabienice, anubiasy itp). zobacze czy cos wyrosnie z tego co dostalem, a jak te nie to posadze w/w. dodam ze pokrywa jest wyklejona sreberkiem (od swistaka z reklamy milki ^^) czyli tez troszke wiecej swiatla pada do akwarium.

 

jano ciesze sie ze uczestniczysz w tej rozmowie.

wszystkie Wasze pomysly/krytyke dotyczace jak zagospodarowac akwarium bede analizowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...