Skocz do zawartości

pH, NO2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Akwa mam od około miesiąca (ok 50 l.), podmieniam co tydzień wodę.

W ostatnich parametrach wody pH wynosiło 7,5 a NO2 0,5 mg. By zmniejszyć pH dodałam sera pH minus, a by pozbyć się wysokiego NO2 dodałam sera bio nitrivec. Za dużo nie pomogło. Moje pytanie jest następujące - czy są sposoby aby obniżyć niepożądane parametry bez uzycia chemi? Jakimś innym sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 x neon innesa

4 x gupik

2 x kirys

7 x danio

1 x welon

1 x glonojad

 

moczarka, ludwigia sp. i jeszcze jakas roslinka lisciasta (za bardzo nie wiem co to za gatunek - wyglądem przypomina roline doniczkową)

 

Wodę podmieniam co tydzień dodając uzdatniacz tetra - aqua safe, nawóz sera florena, sera bio nitrivec raz w tygodniu po podmianie

 

filtr - auqa szut 750 l/h

 

przedwczorajsze parametry wody

pH - 7,5

kH - 5 dkH

gH - 16

NO2 - 0,5 mg

 

temp wody 24 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ph zbijesz dolewając wody demineralizowanej

 

NO2 jeżeli jest 0,5 to odrazu robisz podmianke 30%

 

twoja obsada

 

10 x neon innesa ok

4 x gupik ile samic, ile samców ?

2 x kirys dokup 3szt tego samego gatunku

7 x danio - no powiedzmy ok

1 x welon - oddaj wymaga dużego akwa

1 x glonojad - jaki zbrojnik niebieski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodaa z filtra RO? Właśnie problem w tym że robiłam podmiane wody i zaraz po podmianie sprawdzałam parametry

 

Głupik - 2 samice, 2 samce

zbrojnik niebieski - dosyć mały

 

a mogę dokupić jeszcze jakieś rybki? np 2 tetry? albo miedziki? Dla welony przygotowywuje wodę w 35 l akwa od wczoraj wieczorem. kiedy moge ją wpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

welona musisz oddać !! => http://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82ota_rybka

 

Jeżeli oddasz welona,a gupiki dasz do 35l to będziesz mogła dodać do 50l jeszcze rybki, ale najpierw zrób porządek z tymi co masz

 

gupiki najlepiej jak dasz do tych 35l i dokupisz do tych 2 samców kilka samiczek

 

a dno odmulałaś przy podmianie?

 

tak woda z RO np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj z tą wodą prawie wszystkie rybki w sklepach są z hodowli, więc siłą rzeczy przyzwyczajone do parametrów wody wodociągowej. NO2 spadnie jak zaczną pracować bakterie nitryfikacyjne ja też mam miesięczne akwarium i no2 na poziomie 0,3mg/l i nic sie strasznego nie dzieje. Lepiej nie kombinować jak jest dobrze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...