Skocz do zawartości

karmienie ramirezy


dexter123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe że rybki jeszcze się nie zaaklimatyzowały w nowym "domu". A z moich obserwacji zauważyłem że neony preferują pokarm opadający. Może jedzą tylko że w taki sposób że tego nie zauważasz. Jeżeli nie zaczną chudnąc to znaczy że nic złego się nie dzieje. Podaj jaki pokarm podajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ciebie expres to sam karmię Ramirezy ochotką po czym następuje tarło, i nie zauważyłem żadnych złych konsekwencji po podaniu tego pokarmu. Tylko też ja karmiłem je tym od czasu do czasu więc nie wiem jak wpływa na nie ciągłe karmienie ochotką.

Natomiast jeśli chodzi o Ciebie dexter123 to tak jak już pisałem codziennie bacznie obserwuj rybki jeżeli zaczną chudnąc i będą osłabione nie zbyt chętnie pływały to wtedy spróbuj zmienić na inny pokarm ale puki tego nie ma to sądzę że jedzą tylko ty tego nie zauważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja ze względu na potworną żarłoczność razbor (nic nie zostaje dla innych ryb) karmię swoje ramirezki... z ręki :D Płatek zanurzam w wodzie i podsuwam pod pyszczek ramirezkom i one go skubią, a ja mam z tego nie ludzką frajdę :D Okazuje sie też, że przepadają za larwami solowca, którymi karmię też narybek razbory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...