Skocz do zawartości

[54l] W drodze do roślinnego - aktualny wygląd str.5


kowal263
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No ale po pierwsze jest ich 4 więc nie wiem z czym ty się zaś nie zgadzasz... A po drugie spiżowe są za duże do 54 litrów.

 

"Sumatry" dorastają do 7 cm. i są też bardzo ale to bardzo ruchliwe więc też jest za na nie za małe.

Do 54L spokojnie może dać 5-6 kirysków. Nawet tu masz : viewtopic.php?f=39&t=7147 ( obsada do akwarium 50-60L )

 

A co do brzanek to dużo użytkowników ma tzw "brzankarium" 54L i ma w nim 6-7sztuk i nikt nie narzeka.

Piszą że dorastają do max 7cm, ale są zazwyczaj mniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że "teoretycznie" kiryski spiżowe są "za duże" do tego litrażu, ale są w nim od początku akwarium już jakieś 1,5roku.

Były molinezje, gupiki, rozbory galaxy i neonki, wszystkie odeszły na wieczny odpoczynek a kiryski zostały.

Fakt 4 to nie stado i mam zamiar dokupić jeszcze 2 sztuki.

Co do brzanek, są mają się dobrze i o mało nie rozniosą akwa (tak wariują od rana do nocy)

 

ps. moje kiryski są tak samo duże (znaczy urosły) jak u kolegi w 240 litrach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli opierasz się na tym:

viewtopic.php?f=39&t=7147

to brawa dla Ciebie! Nie wiem czy z kilka gatunków z pierwszego postu nadaje się faktycznie do akwarium 60 litrowego.

 

Brzanki dorastają do 7 cm. więc może taką wielkość osiągnąć i taką opcję należy im zafundować - zresztą nie tylko im ale i wszystkim rybom. Te ryby się po prostu nie nadają. Kiryski spiżowe - równie ruchliwe i też dorastający do 7 cm. (chodź nie raz słyszałem że do 8 cm.) też się nie nadają. Nie będę się dalej kłócił bo to jest bez sensu. Żaden żadnego nie przekona do swoich poglądów.

 

P.S.

nie wiem czemu jesteś "przyjacielem"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli opierasz się na tym:

viewtopic.php?f=39&t=7147

to brawa dla Ciebie! Nie wiem czy z kilka gatunków z pierwszego postu nadaje się faktycznie do akwarium 60 litrowego.

 

Brzanki dorastają do 7 cm. więc może taką wielkość osiągnąć i taką opcję należy im zafundować - zresztą nie tylko im ale i wszystkim rybom. Te ryby się po prostu nie nadają. Kiryski spiżowe - równie ruchliwe i też dorastający do 7 cm. (chodź nie raz słyszałem że do 8 cm.) też się nie nadają. Nie będę się dalej kłócił bo to jest bez sensu. Żaden żadnego nie przekona do swoich poglądów.

 

P.S.

nie wiem czemu jesteś "przyjacielem"....

Rozumiem. Tylko po co tworzą właśnie takie tematy i zapewniają że ryby będą się do danych litrażów nadawały ?, Aczkolwiek Nikt się nie czepiał w tamtym temacie odnoście kirysków spiżowych. Nawet mod nic nie zmieniał związanego z nimi i podpiął temat.. :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zamierzam to zmienić.

Ja się dalej przy swoim upieram i mogę dostać nawet ostrzeżenie za już nawet spam jaki tu teraz uskuteczniamy ale trudno. Już tyle ich dostałem że mi to bez różnicy. Dalej uważam że się te dwa gatunki absolutnie nie nadają.

Dobra rozumiem. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, ja mam swoje, ty masz swoje. Więc dalsza kłótnia nie ma sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie do fachowców!

Mam następujące rośliny:

- Ludwigia

- Cabomba

- Nurzanie

- Cryptocryny

- Hydrocotyla

- Anubiasy

- Mech

 

Od wczoraj nawożę EasyCarbo (1ml/dziennie) i Tetra PlantaMint (2 krople/dziennie), światła mam 36W (0,66W/L)

Butle i bimbrownie odpadają (brak miejsca).

Coś polecacie bo nie orientuję się w tym mikro, makro itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia po zmianie podłoża

Dołączona grafika

 

Po pierwsze - bardzo przepraszam za jakość zdjęć (taki aparat, muszę coś pożyczyć na jakąś konkretną sesję)

Po drugie- plan działania

- Ludwigia się rozrasta, zostaje zagęszczona i zasłania filrt

- Bacopa opanowuje prawą stronę

- korzeń po lewej obsadzony mchem dodatkowo zostaje obrośnięty wąkrotką

- przed prawym korzeniem poletko kryptokryn

- na środku narazie rośnie duża Blyxa Japonica - nie mam na nią pomysłu (może coś innego na środek 2-gi plan)

- zamówione na piątek Mały Heniek i Glosia (coś z tych dwóch wybiorę i spróbuję stworzyć jakiś trawniczek)

 

Dołączona grafika

 

Jeden z mieszkańców wczoraj "przypozował"

 

Z cyklu zaszczepiania miłości do akwarystyki najmłodszemu pokoleniu - wizyta w Gdyńskim Oceanarium i spotkanie oko w oko....

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po pierwsze jest ich 4 więc nie wiem z czym ty się zaś nie zgadzasz... A po drugie spiżowe są za duże do 54 litrów.

 

"Sumatry" dorastają do 7 cm. i są też bardzo ale to bardzo ruchliwe więc też jest za na nie za małe.

Rybki oddane i akwarium czeka na nową obsadę.

Co polecacie!? Akwarium jest robione na roślinne. Tylko proszę nie Neony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z takich ławicowych to Razbora Hengela 10 sztuk

Do tego np. p. ramirez 1+1, albo jakieś labiryntowce: prętanik karłowaty 1+1/1+2(nie wiem czy nie będzie za ciasno)

Kiryski/otoski 6/8 sztuk

Może pooglądaj na necie rybki, napisz jakie Ci się podobają i postaramy się ułożyć Ci jakąś fajną obsadę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do takiego akwarium polecam zmienniaki plamiste - mimo że niby takie zwykłe kolorowe i łatwe w hodowli są to bardzo fajne rybki sam je mam i są bardzo energiczne i jest na co popatrzeć ;)

Proponuje

1+5 zmienniak plamisty

1+1 prętnik karłowaty

+ ewentualnie krewetki i ślimaki helenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...