Skocz do zawartości

Czy nie za dużo ryb w akwa 54l?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poweidzcie mi czy ilośc ryb w moim akwa jest odpowiednia i czy moge jakieś jeszcze dokupić.

3 x Prętnik

1 x bojownik samiec

2 x bojownik samica

2 x kirysek

1 x zbrojnik lamparci

3 x glonojad syjamski

1 x otosek

4 x brzanka wysmukła

 

Jeżeli za dużo to które powinienem odłowić?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba masz racje hipcio_stg z tymi otoskami, ładnie by wyglądało takie stadko 6 otosków i mniej miejsca zajmują. Wydaje mmi się że zamiast tego ramireza to lepiej brzanki zamienić na samice dla prętnika ale wtedy już by było za dużo ryb. Jak myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 x Prętnik -raczej nie

1 x bojownik samiec -tak

2 x bojownik samica - może być

2 x kirysek - nie bardzo

1 x zbrojnik lamparci - nie

3 x glonojad syjamski - nie

1 x otosek - jeś,i już to z 5

4 x brzanka wysmukła - raczej tak

 

ja bym ci proponował samego bojownika samca lub stadko brzanek (byle nie rekinich!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dzięki za wszelkie porady. Narazie doszedłem do wniosku że wymienie glonojady na otoski. Prętniki będzie mi ciężko wymienić bo sie przyzwyczaiłem i się ładnie wybarwiły. Aha i obsada mi się zmiejszyła bo jedna samiczka bojownika mi zdechła.

Czekam na kolejne porady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że wszyscy czytają i przepisują, że tylko 1+2 to bzdura:!: Wg takiego rozumowania do jeziora też mógłbyś wpuścić tylko jeden harem... to samo dotyczy ramirezek... Wszyscy tylko parka i parka, a jak masz 200l to i 3-4parki mogą być... to samo z prętnikami. różne były podejścia akwarystów i najlepsze efekty są z opcją 1+2 lub 2+3. Co dziwne wcale nie było super 2+4 - lepsza opcja 2+3 ale to tylko doświadczenie akwarystów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK zmienie z

3 x Prętnik

1 x bojownik samiec

2 x bojownik samica

2 x kirysek

1 x zbrojnik lamparci

3 x glonojad syjamski

1 x otosek

4 x brzanka wysmukła

 

Na

2 x Prętnik samiec

3 x Prętnik samica

1 x bojownik samiec

1 x bojownik samica

2 x kirysek

5 x otosek

 

14 rybek wystarczy :D , BTW z roślinek mam http://www.superakwarium.pl//galeria/vi ... &sort=dete mam nadzieje że rybki będa miały dość kryjówek.

Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik nie dostanie drugiej samicy bo na spółe z samicą zamęczyl drugą więc są siebie warci :) Kiryska to moge max jednego dokupić bo nie potrzeba więcej.

Powiedz czemu powinienem zostawić tylko jeden rodzaj prętników bo nie mem pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sie będą lepiej czuły jak będą wszystkie z jednego gatunku :D

 

Kirysek- ryba stadna, więc min. 4-5

 

a dla bojka kup jeszcze dwie samiczki (czyli bedzie 1+3), bo ci zamęczy tą jedną i zdechnie, a tak to jego agresja rozłoży się pomiędzy 3 samiczki i będzie ok! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz prawie tyle ryb co ja w 200l :D znajdz to co ci sie podoba i te co moga za soba współrzyc ...czym masz wiecej przerybione akwo ym gorsza woda i gorsze warunki dla reszty ... wiem ze kazy woli patrzec na ryby a nie na rosliny ale jak nie zapewnimy dobrego bytu rybom to po co to robic wogóle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...